آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203131
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395 11:23
تعداد بازدید : 601

فقط یک درصد اعتبار کارت های اعتباری مصرف شد

از مجموع 4200 میلیارد تومان اعتبار طرح کارت خرید کالای ایرانی، 43 میلیارد و 600 هزار تومان مصرف شده است که 1/02 درصد اعتبار کل طرح است.

فارس-  بانک مرکزی در مهر ماه سال 1394 براساس مصوبه 28 مهر 94 شورای پول و اعتبار، طرح اعطای تسهیلات خرید کالاهای مصرفی بادوام و منتخب از طریق صدور کارت اعتباری (بر مبنای عقد مرابحه) برای افرادی که درآمد مشخصی دارند، تا سقف حداکثر 100 میلیون ریال را با بازپرداخت حداکثر دو سال مصوب کرد. بانک ها هم از 19 دی ماه 1394 اقدام به صدور کارت اعتباری خرید کالای ایرانی کردند. با وجود برداشتن محدودیت های اولیه اجرای طرح مذکور از جمله سقف حقوق و دستمزد، سقف اعتبار کارت و تسری گروه های هدف به سایر دستگاه ها باز هم این طرح با استقبال عمومی روبه رو نشد.
دلایل این امر را شاید بتوان ناشی از‏ دلایلی چون عدم نهایی کردن و ارسال لیست افراد درخواست کننده کارت به بانک عامل از سوی دستگاه های هدف، راه اندازی موازی طرح کاراکارت از سوی سازمان تأمین اجتماعی که وزارت مذکور ضمن هماهنگی با فروشگاه های بزرگ، به فروش قسطی (یک ساله) با نرخ 12 درصد و با تضمین بانک رفاه کارگران جهت اخذ اقساط از خریدار و واریز آن به حساب فروشنده (قبل از صدور کارت خرید کالاهای ایرانی) برای خرید انواع محصولات ایرانی و خارجی اقدام کرده است، دانست. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :