آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202897
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1395 11:41
تعداد بازدید : 565

انتقال 70 هزار حساب دولتی به سامانه نسیم

معاون اقتصادی بانک مرکزی از انتقال ۷۰ هزار حساب دستگاه های دولتی به سامانه نسیم بانک مرکزی خبر داد و گفت: جمع حساب های دستگاه های دولتی ۲۲۰ هزار حساب است.


فارس  - پیمان قربانی گفت: در قالب سامانه نسیم که سامانه متمرکز حساب های دولتی است 70 هزار حساب دستگاه های دولتی به درون این سامانه انتقال یافته است.
معاون اقتصادی بانک مرکزی افزود: مجموع حساب های دستگاه های دولتی 220 هزار حساب است که به تدریج همه وارد سامانه نسیم بانک مرکزی می شود.
قربانی تأکید کرد: هیچ عملیاتی خارج از سامانه نسیم بانک مرکزی انجام نخواهد شد.
معاون اقتصادی بانک مرکزی درباره سیاست های ارزی گفت: اقدامات متعددی صورت گرفته و هدایت ارز صادرکنندگان غیر نفتی به بازار در دستور کار قرار گرفت؛ صادر کنندگان غیرنفتی و پتروشیمی ها از بازیگران اصلی بازار هستند و تامین به موقع ارز واردکنندگان و فعالیت صرافی ها و طراحی سامانه سنا و غیره انجام شده است.
وی بیان کرد: در حوزه نظام های پرداخت یکی از مواردی که بانک مرکزی از دهه 80 شروع کرد بسط و گسترش خدمات پرداخت الکترونیک بوده و پیشرفت های خوبی داشته ایم و سامانه چکاوک و انتقال الکترونیکی تصاویر چک را مستقر کردیم و چک های مورد نظر مدنظر قرار گرفت و نسخه سوم چکاوک در حال راه اندازی است که چک های داخل بانک ها را به کنترل در می آوریم.
وی افزود: انتظام بخشی به حساب های دولتی از طریق سامانه نسیم نیز در دستور کار است و بانک مرکزی در بحث ثبات بودجه ای بانک مرکزی نقش مهمی دارد و به عنوان بانکدار دولت به این امر کمک کردیم و قبلا حساب های دولتی گسترده و زیاد بود و بیش از 220 هزار حساب بانکی داشتیم و خزانه داری از عملکرد اینها اطلاعی نداشت و با اقداماتی که بانک مرکزی انجام داده و راه اندازی نسیم کل حساب ها به بانک مرکزی انتقال می یابد و از مفسده های احتمالی نیز با این روش جلوگیری می شود. وی گفت: حساب های دولتی به 70 هزار رسیده و حقوق 1.5 میلیون کارمند آموزش و پرورش توسط بانک مرکزی پرداخت شده است. معاون اقتصادی بانک مرکزی یکی دیگر از موارد را بازطراحی سامانه ها ذکر کرد و افزود: بعد از تحریم ها تلاش شد تا نمونه های بومی ایجاد شود و این کمک می کند که نظام پرداخت را ساماندهی بومی کنیم و سامانه بومی در اداره پرداخت بانک ها ایجاد شده است.معاون اقتصادی بانک مرکزی افزود: گسترش بخش بانکداری الکترونیکی باعث شد که اسکناس و مسکوک در دست مردم از 8.3 نقدینگی به 2.7 درصد نقدینگی رسیده است و از عوامل مهم ضریب فزاینده در کشور است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :