آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202875
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1395 11:16
تعداد بازدید : 425

افزایش قیمت رایانه های شخصی به علت کمبود قطعات

قیمت رایانه های شخصی در جهان به علت کمبود برخی قطعات و ناکافی بودن تولید آنها در حال افزایش است و به نظر نمی رسد این وضعیت در آینده نزدیک تغییر کند.

فارس- بر اساس گزارش کامپیوترورلد، کمبود دی رم، انواع حافظه های اس دی، نمایشگرهای ال سی دی و باتری ها باعث شده است که قیمت رایانه های شخصی افزایش یابد.
بررسی های شرکت لنووو نشان می دهد که هزینه خرید برخی از این قطعات روز به روز در حال افزایش است و شرکت های فناوری هم به همین علت مجبور به افزایش قیمت رایانه های تولیدی خود شده اند.
گارتنر هم که بررسی های مشابهی در این زمینه داشته، هشدار داده است که با افزایش قیمت رایانه های شخصی، مردم باید برای خرید انواع لپ تاپ و رایانه رومیزی هزینه های بیشتری بپردازند. البته این امر به معنای پایان تولید رایانه های ارزان قیمت نیست، اما در چنین وضعیتی تولیدکنندگان چندان به طراحی و ساخت چنین محصولاتی علاقه نشان نخواهند داد.
در این شرایط بازار، تولید رایانه هایی با امکانات و قابلیت های مختلف هم محدود می شود و تولیدکنندگان محصولات خود را با پیکربندی های نه چندان متنوع روانه بازار می کنند.
 پیش از این در سال 2011 هم شرایط مشابهی منجر به افزایش قیمت رایانه های شخصی شد.
بررسی ها همچنین  از افزایش 7 درصدی قیمت تراشه های اینتل، بالا رفتن 30 درصدی قیمت تراشه های دی رم حکایت دارد و شرکت های سازنده در کوتاه مدت نمی توانند تولیدات خود را به میزان کافی افزایش دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :