آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202863
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1395 10:47
تعداد بازدید : 551

سلام دوباره به دوربین‌های دیجیتال

ورزشی ها بازار را نجات دادند

اگر چه در یکی دو سال گذشته و در پی رشد محبوبیت دوربین های موبایلی، بازار خرید و فروش دوربین های عکاسی، چه از نوع حرفه ای و چه از نوع کامپکت بی رونق شده است، اما این موضوع به معنی تعطیلی بازار این کالا نیست. چرا که در ماه های گذشته و به ویژه هفته های اخیر دوربین های ورزشی که در بازار به اکشن کمرا معروف هستند بازار گرمی داشته و توجه خریداران را به خود جلب کرده اند.

مریم عسگری
تنوع بالای قیمت و مدل و همچنین امکانات جانبی متنوع موجب شده است این دسته از دوربین ها محبوبیت زیادی در بازار کسب کنند.
بنا بر اعلام فعالان بازار، این دوربین ها برای سفر، گشت و گذار و ورزش های گوناگون و حتی ورزش های آبی گزینه مناسبی هستند و کاربر بدون نگرانی می تواند از لحظات مورد نظر تصویربرداری کند.
محمد سلامی، یکی از فعالان بازار دوربین های ورزشی یا اکشن در خیابان جمهوری در این زمینه می گوید: این دوربین ها بسته به برند و نوع قیمتی بین 400 هزار تا دو میلیون تومان و حتی گران تر دارند و این تنوع بالای مدل به خوبی پاسخگوی تمام گروه های کاربری 
است. 
به همین دلیل این دوربین ها بازار گرمی دارند.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید گفته های همکارش می گوید: قابلیت نصب این دوربین ها روی پهپاد و همچنین بهره مندی از کیف های ضدآب و تجهیزاتی نظیر هدبند موجب شده است کارایی این دوربین ها به عنوان بهترین دستگاه ثبت تصاویر ورزشی افزایش یابد.
وی افزود: بهترین نمونه از این دوربین ها در حال حاضر دوربین های سری گوپرو است که قیمتی حدود یک میلیون و 500 تا دو میلیون و 400 هزار تومان دارند. سایر نمونه های موجود در بازار هم بسته به برند و تجهیزات یدکی قیمتی بین 400 هزار تا یک میلیون و 500 هزار تومان دارند.
فعالان بازار با اشاره به این موضوع که این کالا یکی از گزینه های مناسب برای هدیه نوروزی است گفتند: در هفته گذشته حجم تقاضا برای این دوربین ها نسبت به ماه های قبل افزایش چشمگیری یافته است و بیشترین تقاضا برای نمونه هایی با میانگین قیمت 800 هزار تا یک میلیون و 400 هزار تومان بوده است.
بر اساس اعلام فعالان بازار، پس از نمونه های میان قیمت نیز دوربین های گوپرو فروش بالایی داشته و  نمونه های ارزان قیمت کمترین میزان تقاضا را به خود اختصاص داده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :