آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202862
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1395 10:45
تعداد بازدید : 1196

امضای تفاهم نامه ای برای اعلام هشدارهای به موقع در هنگام زلزله

در راستای استفاده از توان داخلی و به منظور ارتباط و همکاری پژوهشی، فنی، مهندسی و آموزشی دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات با پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

وزارت ارتباطات- یزدانیان رییس دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات، در حاشیه امضای این تفاهمنامه گفت: این تفاهمنامه در سطح کلان، حرکت به سمت هم افزایی علمی- تخصصی در سطح ملی، کمک به توسعه عملی کشور و تحقق اهداف سند چشم انداز و نقشه جامع علمی کشور را دنبال می کند.
رییس دانشکده علمی کاربردی ادامه داد: این تفاهم نامه به مدت 5 سال از تاریخ امضا بوده و  امکان تمدید، ادامه فعالیت، بازنگری، اصلاح و یا تغییرات اساسی در مفاد آن با توافق نمایندگان طرفین وجود دارد.
وی با بیان اهمیت استفاده از فناوری های نوین نظیر اینترنت اشیا در انتقال اطلاعات زلزله و واکنش سریع در هنگام و پس از وقوع زلزله اظهار داشت: از آنجا که دانشکده با تاسیس و تجهیز آزمایشگاه اینترنت اشیا پیشران تحقیق و توسعه و بومی سازی این فناوری در کشور است، این تفاهمنامه در جهت کاهش ریسک و خسارات زلزله در کشور و هم افزایی اقدامات مراکز پژوهشی و اجرایی در این حوزه جهت انجام اقدامات منسجم تر، منعقد شده است.
به گفته وی هدف از این تفاهم نامه، همکاری و مشارکت در زمینه طراحی و اجرای طرح های پژوهشی کاربردی، فراهم کردن زمینه بهره برداری از ظرفیت های عملی دو طرف، ایجاد زمینه مناسب استفاده از تولیدات علمی و پژوهشی، استفاده از امکانات تجهیزاتی، کتابخانه ای، کارگاهی، آزمایشگاهی، نرم افزاری و اطلاعاتی یکدیگر در چارچوب مقررات، توسعه برنامه های رایانه ای برای طراحی، مطالعه پارامتری و نگهداری شبکه، خطوط و تاسیسات مخابراتی و بکارگیری فناوری های نوین نظیر اینترنت اشیا در مدیریت بحران به منظور کاهش آثار مخرب است.
یزدانیان همچنین به مشارکت و همکاری در تشکیل کارگروه های تخصصی در حوزه انتقال اطلاعات در قالب این تفاهم نامه در هنگام زلزله پرداخت و گفت: جهت اعلام هشدار به هنگام و پس از زلزله جهت پردازش و مطالعه خصوصیات زلزله رخ داده کار گروه های تخصصی در حوزه انتقال اطلاعات در قالب این تفاهم نامه تشکیل خواهد شد.
وی گفت: با تشکیل کارگروه راهبری، فرآیند اجرایی تفاهم نامه طراحی و بر اجرای آن نظارت لازم معمول خواهدشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :