آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202860
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1395 10:44
تعداد بازدید : 1083

وزیر ارتباطات اعلام کرد:

احتمال کاهش 20 درصدی نرخ پهنای باند داخلی

وزیر ارتباطات اعلام کرد در کنار مصوبه کاهش 50 درصدی قیمت ترافیک داخلی، احتمال کاهش 20 درصدی نرخ پهنای باند داخلی نیز وجود دارد.

فناوران- در حالی که هنوز از سرنوشت کاهش 50 درصدی ترافیک داخلی خبری نیست و اثر این کاهش قیمت برای مشترکان نهایی اعمال نشده است، محمود واعظی در گفت وگو با مهر اعلام کرد: در حال بررسی کاهش قیمت پهنای باند ارتباطات داخل کشور برای توزیع به اپراتورهای ارتباطی هستیم و امکان کاهش نرخ پهنای باند تا ۲۰ درصد وجود دارد.
وی با بیان سیاست های تعرفه ای وزارت ارتباطات برای استفاده از ترافیک ارتباطات در داخل کشور، گفت: با هدف افزایش میزان تولید محتوا در داخل کشور و استفاده از ارتباطات داخلی، موضوع کاهش نرخ پهنای باند را بررسی می کنیم.
واعظی ادامه داد: این کاهش نرخ، مربوط به پهنای باند داخلی برای اپراتورهای ارتباطی در داخل کشور خواهد بود تا میزان هزینه ای که برای ترافیک ارتباطات در شبکه ملی اطلاعات پرداخت می کنند، نسبت به ترافیک بین المللی 
متفاوت باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بر این اساس موضوع کاهش نرخ پهنای باند در شبکه ملی اطلاعات را در کمیسیون تنظیم مقررات در دست بررسی داریم.
واعظی گفت: برای تعرفه دسترسی کاربران به محتوای داخلی نیز بر اساس سیاست های تعیین شده، قیمت را به نصف قیمت ارتباطات اینترنت بین الملل کاهش دادیم و نظرمان این است که تا زمانی که زمینه ای فراهم باشد، باز هم کاهش قیمت را در دستور کار قرار 
خواهیم داد.
وی گفت: فعلا سیاست تعرفه ای خود را برای استفاده از ترافیک ارتباطات در شبکه ملی اطلاعات به کار گرفته ایم که در صورت تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات، این کاهش قیمت پهنای باند به اپراتورها ابلاغ خواهد شد.
پیش از این نیز وزیر ارتباطات با اعلام کاهش قیمت استفاده از اینترنت در شبکه ملی اطلاعات و ترافیک داخلی برای کاربران نهایی به یک دوم قیمت ارتباطات اینترنت بین الملل گفته بود این کاهش قیمت از نیمه دوم بهمن ماه توسط اپراتورها برای کاربران اجرایی می شود.
فاز دوم شبکه ملی اطلاعات در دهه فجر بهره برداری شد و به دنبال آن، کاربرانی که از محتوای داخلی در بستر این شبکه استفاده کنند، هزینه ای نصف قیمت اینترنت بین الملل پرداخت خواهند کرد.
این درحالی است که با وجود پایان یافتن بهمن ماه، این وعده وزیر ارتباطات محقق نشده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :