آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202856
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1395 10:38
تعداد بازدید : 1172

با اعتراض گسترده مردم در شبکه‌های اجتماعی به وزیر ارتباطات

کمیته بررسی کم فروشی اینترنت تشکیل می شود

وزیر ارتباطات اعلام کرد: کمیته ای برای بررسی وضعیت حجم اینترنت اپراتورها و نحوه محاسبه آن تشکیل می شود.

ایسنا- طی مدتی که از روی کار آمدن نسل سوم و چهارم ارتباطی می گذرد تعداد کاربران اینترنت موبایل به یک باره گسترش قابل توجهی پیدا کرده و ضریب نفوذ دسترسی از این شیوه به مراتب بیشتر از قبل شده است.
طی این مدت مشترکان تلفن همراه بارها و بارها گلایه هایی را در خصوص اتمام زود هنگام حجم بسته های اینترنتی خود مطرح کرده بودند اما پیش از این مسوولان وزارت ارتباطات و شخص وزیر همواره از عملکرد اپراتورها در این زمینه دفاع کرده و اینگونه اعلام کردند که از سوی سازمان تنظیم مقررات این مساله قابل بررسی است و اگر مشترکان مشکلی در این خصوص دارند می توانند موضوع را از سوی سامانه ۱۹۵ پیگیری کنند.
اما اینک در تازه ترین اظهارنظر در این خصوص محمود واعظی مطلبی را روی شبکه های اجتماعی خود قرار داده و در قالب آن عنوان کرده «با توجه به مطالبی که شما دوستان در پست های قبلی در خصوص وضعیت حجم اینترنت اپراتورها و نحوه محاسبه اعلام کردید، کمیته ویژه ای برای بررسی این موضوع تشکیل شده است، لطفا اطلاعات دقیق از مشکلات خود را به سامانه و شماره تلفن ۱۹۵ اعلام فرمایید».
براساس این گزارش طی هفته های گذشته رییس سازمان حمایت نیز اینگونه اعلام کرده بود که این سازمان در خصوص کم فروشی اینترنت و احتمال تقلب اپراتورهای تلفن همراه بررسی هایی انجام خواهد داد.
البته پس از آن وزیر ارتباطات تاکید کرد که تنها مرجع رسیدگی به تخلفات اپراتورها وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات به شمار می روند و این صحبت ها از جانب هر فردی که مطرح شده، بدون مطالعه صورت گرفته است.
محمود واعظی همچنین عنوان کرد: تنها جایی که دسترسی دارد بررسی کند آیا اپراتورها کم فروشی می کنند یا خیر سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی است و این سازمان حتی نرم افزاری به منظور بررسی در لحظه حجم مصرفی مشترکان طراحی کرده و برای استفاده کاربران روی سایت خود قرار داده است.
واعظی ادامه داد: آنهایی که می گویند کم فروشی صورت می گیرد باید به این نکته توجه داشته باشند که در گذشته مشترکان چند عکس و یا مطلب مکتوب را دانلود می کردند و حجم اینترنت آنها برای مدت بیشتری دوام می آورد اما اکنون همین که سه تا چهار فایل ویدئویی دانلود می شود، چند برابر فایل های عکس و مکتوب حجم مصرف می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :