آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202764
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1395 10:47
تعداد بازدید : 1049

تبدیل نمایشگر گوشی به حسگر اثر انگشت

دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا به تازگی اطلاعات اختراعی موسوم به «نمایشگر تعاملی با دیودهای IR»را منتشر کرد که به نام شرکت اپل ثبت شده است. این اختراع امکان حذف حسگر اثر انگشت و دریافت مستقیم اطلاعات نوک انگشتان کاربر را توسط صفحه نمایشگر فراهم می کند.

ایرنا - این اختراع که در اصل در سال 2014 میلادی توسط شرکت LuxVue ثبت شده است، در ماه آوریل پس از تملک این شرکت توسط اپل، تحت مالکیت شرکت اپل قرار گرفت.در توصیف این اختراع آمده است: «سیستم ها و روش های نمونه برای تولید نور از یک دیود گسیلگر نور مایکرو (LED)  درون نمایشگر و برای حس کردن نور از یک دیود IR استفاده می کنند.» این شیوه دریافت اطلاعات با روش مورد استفاده در گوشی های هوشمند موجود در بازار متفاوت است.
اپل به دنبال استفاده از یک فناوری جدید و پیشرفته تر برای تشخیص هویت کاربران است که با عنوان Touch ID شناخته می شود. در این فناوری صفحه نمایشگر گوشی عملکرد اسکنر اثر انگشت را در کنار سایر قابلیت های لمسی ارایه می کند و بدین ترتیب در فضا صرفه جویی شده و انعطاف پذیری طراحی افزایش می یابد.
گفته می شود اپل قصد دارد در آیفون 8 این فناوری را عرضه کند؛ اما هنوز رسما صحبتی از زمان ارایه این فناوری توسط اپل نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :