آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202727
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1395 9:45
تعداد بازدید : 1045

500 هزار معلم کار در مدارس هوشمند را می آموزند

رییس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی آموزش و پرورش با بیان اینکه ۴۵ درصد کلاس های درس کشور هوشمندسازی شده است، گفت: از فروردین ۹۶ حدود ۵۰۰ هزار معلم، آموزش استفاده از فناوری های هوشمند را سپری خواهند کرد.


فارس-  اسفندیار چهاربند، رییس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش افزود: تاکنون 140 هزار معلم در دوره های آموزشی هوشمند سازی مدارس شرکت
 کرده اند.
وی افزود: از فروردین سال آینده نیز دوره های آموزشی استفاده از تجهیزات هوشمند برای معلمان برگزار و آمار این آموزش ها در سال آینده 500 هزار نفر خواهد شد.
چهاربند با بیان اهمیت آموزش معلمان در خصوص استفاده از تجهیزات هوشمند مدارس گفت: هدف این است که تمام مدارس تحت پوشش این فناوری قرار گیرد؛ در نظر داریم به طور متوسط سالانه 10 درصد مدارس هوشمند را به آمار قبلی خودمان اضافه کنیم.
رییس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در انتظار ابلاغ قانون بودجه سال آینده هستیم تا وضعیت هوشمند سازی مدارس را مشخص کنیم، گفت: در برنامه ششم توسعه و در بخش آموزش و پرورش هم دولت مکلف شده است تا مدارس واقع در شهرهای کوچک به صورت رایگان هوشمندسازی شوند.
وی افزود: در رویکرد هوشمند سازی مدارس اولویت با مناطق محروم و نیمه برخوردار است.
چهاربند با بیان تعداد مدارس و کلاس های درس هوشمند مدارس گفت: از مجموع 480 هزار کلاس درس کشور، حدود 45 درصد آنها به فناوری و تجهیزات هوشمند مجهز است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :