آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202724
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1395 9:41
تعداد بازدید : 485

رییس اتاق اصناف ایران:

اتحادیه های صنفی محور مبارزه با قاچاق در سطح عرضه هستند

رییس اتاق اصناف ایران گفت: اتحادیه های صنفی محور مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه هستند، در حالی که در گذشته این گونه نبود.

اتاق اصناف ایران- علی فاضلی در جلسه مشترک با مسوولان ستاد قاچاق کالا و ارز و رییسان اتحادیه های صنفی افزود: معاون اول رییس جمهوری موضوع مبارزه با قاچاق در سطح عرضه را به اصناف محول کرد که کار ارزشمندی است.
وی گفت: مشکل اصناف در زمینه مبارزه با قاچاق کالا به حداقل رسیده و این جلسه نیز برگزار شد تا همین حداقل ها هم حل شود.
در ادامه سیدعلیرضا گلستانی زاده، معاون برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد: در حال تهیه شیوه نامه ای هستیم که بحث کالاهای به ظن قاچاق را کاهش دهیم و در نظر داریم تا پایان امسال موضوع «ظن به قاچاق» را حل کنیم.
وی گفت: باید برای ماموران نیروی ایست بازرسی در شهرها دوره های آموزشی گذاشت و تفاوت کالاهای داخلی و خارجی را به آنان آموزش داد.
وی افزود: کالایی که به ظن قاچاق توقیف می شود، به یک معضل تبدیل شده که این مساله توسط کارگروهی در ستاد قاچاق کالا و ارز بررسی شده است.
گلستانی زاده برای حل ظن قاچاق اطمینان داد و افزود: اکنون در حال تعامل با نیروی انتظامی در این زمینه هستیم البته هماهنگی سایر دستگاه ها همچون گمرک هم نیاز است.
معاون ستاد قاچاق کالا و ارز یکی از عوامل قاچاق را طولانی بودن فرآیند واردات و بالابودن هزینه واردات رسمی عنوان کرد و افزود: باید قوانین مربوط به تجارت را بازنگری کنیم چون اکنون بسیاری از مشکلات مربوط به قوانین است که باید اصلاح شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :