آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202723
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1395 9:41
تعداد بازدید : 797

نوت‌بوک و کنسول‌های بازی همچنان مشتری ندارند

رونق قطعات کامپیوتری در بازار شب عید

آخرین ماه زمستان در حالی از راه می رسد که بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری ارزان و میان قیمت اندک جانی گرفته و امید به رونق در ماه آینده افزایش یافته است.


مریم عسگری
بر اساس بررسی های انجام شده از بازار کامپیوتر، در طول 10 روز گذشته بنا به دلایلی همچون ثبات تقریبی نرخ دلار آزاد و افزایش مراجعه به بازارهای کامپیوتر، میزان تقاضا از بازار نیز تا حدودی افزایش یافته که البته این افزایش تقاضا تنها مربوط به برخی از کالاهاست. به عنوان مثال بیشترین رونق در بازار قطعات کامپیوتری نظیر رم، کارت گرافیک و هارددیسک مشاهده شده است. 
نکته قابل توجه رونق نسبی بازار کالاهایی نظیر کیس های گیمینگ، هدست و کیبوردهای حرفه ای است. 
درباره نوت بوک و تبلت پوضعیت بازار چندان رضایت بخش نیست و بنا بر اعلام فعالان بازار، خریداران همچنان به امید کاهش بیشتر قیمت این کالاها از خرید خودداری می کنند.
علی میرانی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید: بیشتر  افرادی که این روزها به بازار مراجعه می کنند، یا به دنبال خرید کالاهای جانبی هستند یا بررسی قیمت ها. با این حال به گفته وی، این امیدواری وجود دارد که در هفته های آینده بازار نوت بوک و تبلت هم رونق بگیرد.
فعالان بازار همچنان از رکود شدید بازار کنسول های بازی خبر داده و می گویند: بدترین بازار را کنسول های بازی و تجهیزات سرگرمی دارند و گویا در شرایطی که مردم توان خرید کالاهای اساسی را ندارند، دیگر کسی به کالا و تجهیزات سرگرمی دیجیتال فکر هم 
نمی کند.
کارشناسان اما بر این باورند که اگر نرخ دلار افزایش نیابد، از نیمه دوم اسفند ماه در بازار کامپیوتر شاهد رونق نسبی خواهیم بود.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :