آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2027
تاریخ انتشار : 24 مهر 1390 12:16
تعداد بازدید : 853

استقبال بیش از انتظار حجاج از سیم کارت های همراه اول در عربستان

مدیرکل روابط بین اپراتورهای همراه اول با اشاره به استقبال گسترده حجاج از سیم کارت های همراه اول، اعلام کرد: همراه اول قصد دارد در صورت امکان تعرفه فعلی رومینگ بین الملل عربستان را دایمی کند.

موبنا- عباس لطفعلیان با اشاره به اینکه رومینگ بین‌الملل همراه اول با کشور عربستان مخصوصا در ایام حج از حساسیت بالایی برخوردار است، گفت: بر همین اساس اپراتور اول هر ساله در این ایام تسهیلات ویژه‌ای را به منظور راحتی حال  حجاج فراهم می کند.
وی با بیان اینکه همراه اول به منظور کاهش هزینه مکالمات زائرین بیت الله الحرام، امسال برای حجاج 80 درصد تخفیف در نظر گرفته  است، ادامه داد: تعرفه  تماس‌های داخلی تماس با ایران و داخل عربستان 445 تومان، هزینه تماس دریافتی 167 تومان، هزینه ارسال پیامک 145 تومان و هزینه دریافت پیامک رایگان است.
وی بیان کرد: قبل از ایام حج تعرفه تماس‌های داخلی با ایران و داخل عربستان 2 هزار و 700 تومان بود و هزینه ارسال هر پیامک 450 تومان محاسبه می‌شد.
وی با اشاره به استقبال گسترده حجاج از سیم‌کارت‌های همراه اول، عنوان کرد: خوشبختانه  تعداد کسانی که از سیم‌کارت‌های همراه اول استفاده کرده‌اند بیش از میزان پیش‌بینی شده بود و برهمین اساس همراه اول قصد دارد تا ارایه این نوع تسهیلات را به طور دایمی  ارایه کند.
لطفعلیان با تاکید بر اینکه  تعرفه رومینگ عربستان مناسب و بهترین  تعرفه همراه اول در سال گذشته بود، ادامه داد:  سرویس باکیفیت و تعرفه مناسب ازجمله  ویژگی های این خدمت همراه اول است.
وی با بیان اینکه همچنین همراه اول در مکه و مدینه دارای نمایندگی است، ادامه داد: درصورتی که حجاج در زمینه استفاده از سیم‌کارت‌های همراه اول با مشکلی از جمله سوختن و یا مفقود سیم‌کارت برخورد کردند، می‌توانند با مراجعه به این نمایندگی‌ها مشکل خود را برطرف کنند.
گفتنی است با توافقات به عمل آمده همراه اول با اپراتور اتحاد (موبایلی) عربستان، مشترکان همراه اول در ایام حج در صورت انتخاب این اپراتور (اتحاد)، از 80درصد تخفیف برخوردار خواهند شد.
به این ترتیب سرویس رومینگ برای تمامی مشترکان دایمی و اعتباری همراه اول (به جز مشترکان سیم‌کارت‌های 0910) به صورت پیش‌فرض فعال بوده و تنها با روشن کردن گوشی در کشور عربستان قابل استفاده است.
مشترکان دایمی با پیش‌شماره 0910 می‌توانند با مراجعه به مراکز خدمات مشتریان و پرداخت صورتحسابی با حداقل 200 هزار تومان به فعال‌سازی این سرویس اقدام کنند.چنانچه مشترکان از شبکه اپراتورهای الجوال(STC) و زین(Zain) استفاده کنند، هزینه تماس با تعرفه عادی محاسبه می‌شود. هزینه تماس دریافتی از طریق این اپراتورها 167 تومان، تماس داخلی یکهزارو 5 تومان، هزینه تماس با 2 هزار و 729 تومان و ارسال پیامک 460 تومان است.
گفتنی است از آنجا که هزینه مکالمات بین‌الملل به دقیقه محاسبه می‌شود، برای تماس‌های کمتر از 60 ثانیه هزینه مکالمه یک دقیقه و برای تماس های بین 60 تا 120 ثانیه، دو دقیقه محاسبه می شود.
همچنین همراه اول توصیه کرده است به منظور مدیریت بهتر هزینه‌ها و جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از سرقت سیم‌کارت های دایمی و تهیه آسان شارژ مورد نیاز توسط خانواده زائر از طریق سایت همراه اول، زائران  از سیم‌کارت‌های اعتباری استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :