آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202594
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1395 13:50
تعداد بازدید : 620

توییتر هشدار حذف شده را بازگرداند

شبکه اجتماعی توییتر در اعلامیه ای به کاربران خود اطلاع داد که از این پس به دلیل افزوده شدن نام شان به زیر یک فهرست به آنها هشدار و درخواست تاییدیه نمی فرستد.


Engadget- یکی از مشکلاتی که با همه گیر شدن شبکه های اجتماعی رشد کرد، مساله سوءاستفاده از نام افراد در فعالیت های مختلف بود. نخستین کاربرد این روش توسط سودجویان تجاری به کار گرفته شد. آنها برای اینکه آگهی تبلیغاتی شان دیده شود، افراد را زیر آن ضمیمه می کردند و به این وسیله تمام فهرست دوستان آن شخص، آگهی را می دیدند. در مراحل بعدی استفاده از مزاحمت ها گسترش یافت و حتی توسط برخی گروه های تروریستی برای انتشار شعارهای نفرت انگیز به کار گرفته شد. این مزاحمت ها در شبکه های اجتماعی فریاد اعتراض کاربران را بلند کرد و آنها خواستار روش هایی شدند که از ایجاد مزاحمت برای شان جلوگیری شود. 
شبکه اجتماعی توییتر که در حال حاضر چهارمین شبکه پرطرفدار جهان است و در آمریکا رتبه دوم را دارد، یکی از نخستین و البته ساده ترین راه حل ها را برگزید. این شبکه اعلام کرد که از این پس برای افزوده شدن به فهرست و تغییرات آن فهرست، به کاربران هشدار نمي فرستد و به این وسیله امکان مزاحمت و افزایش هشدارهای کاربر را از بین می برد. 
در نخستین گام این اقدام به نظر هوشمندانه و کارآمد می نمود، اما به زودی مشخص شد که اشکالات اساسی در آن وجود دارد. یکی از این اشکالات این بود که هشدارهای لازم و فهرست های مورد علاقه فرد نیز به دست او نمی رسیدند. این مشکل با امکان درخواست دریافت هشدار قابل رفع بود، اما مساله بزرگ تری هم وجود داشت. وقتی کسی در فهرست نامطلوبی اضافه می شد، دیگر هشدار افزوده شدن را دریافت نمی کرد و مشخص نبود این فهرست تا کجا پیش می رود و نام او به چند کاربر دیگر ارسال خواهد شد. در واقع توییتر به جای حل مساله، آن را بدتر کرده بود. کاربران اعتراضات زیادی را مطرح کردند و بازخورد منفی گسترده ای نسبت به این اقدام به توییتر ارسال شد تا اینکه امروز اعلامیه بازگرداندن وضعیت قبلی منتشر شد.
توییتر صریحا اعلام کرده است که هنوز درک درستی از سوء استفاده و مزاحمت در شبکه اجتماعی خود ندارد و نمی تواند به طور دقیق تعیین کند کدام فعالیت ها مصداق مزاحمت هستند. این شبکه گفته است که با هیچ معیاری نمی توان به طور حتم مشخص کرد که کاربران از دیدن چه هشدارهایی ناخشنود می شوند و چه یادآوری هایی را مطلوب می دانند اما این شبکه روی هوش مصنوعی و سیستم ردیاب خود کار خواهد کرد تا این مساله را حل کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :