آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202592
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1395 13:47
تعداد بازدید : 660

راهکارهای گسترش روابط بانکی ایران و آذربایجان بررسی شد

در مذاکرات ولی الله سیف، رییس کل بانک مرکزی و مسوولان اقتصادی و مالی جمهوری آذربایجان راهکارهای گسترش روابط بانکی دو کشور بررسی شد.


ایرنا - سیف گفت: با توجه به عزم و اراده روسای جمهوری ایران و جمهوری آذربایجان در جهت بسط روابط اقتصادی و تجاری، در راستای تحقق این مهم مذاکراتی در زمینه گسترش روابط بانکی با رییس بانک مرکزی جمهوری آذربایجان در تهران داشتیم. 
سیف افزود: قرار شده هفته آینده هیات کارشناسی جمهوری آذربایجان به ایران سفر کند تا مذاکرات را نهایی کنیم و بتوانیم در زمینه های مختلف همکاری های بانکی مناسب را متناسب با نیازهای اقتصادی دو کشور ایجاد کنیم . وی گسترش همکاری میان بانک های تجاری ایران و جمهوری آذربایجان برای تسهیل روابط و مبادلات تجاری فیمابین، ایجاد یک حساب کارتی مخصوص برای کار کردن با ارز ملی دو کشور که در واقع سهولت بیشتر برای تجار ایرانی و آذربایجانی ایجاد می کند تا بتوانند مبادله تجاری خود را راحت تر تصفیه حساب کنند، از محور های عمده مورد مذاکره در این دیدار در باکو اعلام کرد. سیف اتصال سوییچ ملی کارت های بانکی ایران و جمهوری آذربایجان را از جمله موضوع مورد مذاکره عنوان کرد و گفت: با تحقق این مهم گردشگران دو کشور می توانند به طور متقابل از این کارت های ملی خود در سفر های گردشگری استفاده کنند و با این کار شرایط مناسبی برای آنها ایجاد می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :