آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202563
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1395 13:7
تعداد بازدید : 733

نزاع توییتری مجری بی ادب با نویسنده هری پاتر

چند شب قبل، پیرس مورگان، مجری یکی از برنامه های آنلاین و زنده شبکهHBO، در مقابل دوربین ها از طرح ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورها به آمریکا حمایت کرد و از واژه بسیار نامناسبی نیز در گفته هایش استفاده کرد. این بی ادبی مورگان باعث شد که جی.کی رولینگ، نویسنده سری کتاب های هری پاتر که چندان اهل شبکه های اجتماعی نیست، در توییتر خود چند کلمه بنویسد و به شدت این بی ادبی را نقد کند. این نقد آغازی شد بر یک دعوای حسابی توییتری بین این دو نفر.

رویترز- ماجرا از آنجا شروع شد که پیرس مورگان، مجری انگلیسی در برنامه آنلاین Real Time with Bill Maher با به کار بردن الفاظ زشت، از طرح ضد مهاجرتی ترامپ حمایت کرد و کمدین حاضر در برنامه هم به او گفت: «خفه شو». جی .کی رولینگ در واکنش در توییتر خود از این واکنش به مورگان اظهار خشنودی کرد. مورگان نیز در پاسخ رولینگ در توییتر خود گفت: «به همین دلیل است که من یک خط از کتاب های هری پاتر را نخوانده ام.» او با این توییت کار را تمام شده می دانست و جنگ را برده فرض کرده بود که سیمون کی، صاحب کتاب فروشی گرین در شمال لندن وارد معرکه شد تا درسی به آقای بی ادب بدهد. 
روش جالب او برای تنبیه این بود که کتاب «هری پاتر و سنگ جادویی» را از مجموعه داستان ها انتخاب و اعلام کرد که برای کتابخوان شدن مورگان، آن را به نام او توییت می کند. از صبح شنبه که او این کار را آغاز کرد، تا عصر موفق شد یک فصل کامل از مجموع 32 هزار و 567 توییتی را که برای این کار لازم بود، ارسال کند. تمام این توییت ها با .@piersmorgan آغاز شده اند که موجب می شود در صفحه او منتشر و برایش هشدار دریافت پیام ارسال شود. 
سیمون علت استفاده از این روش را اینطور توضیح داد: تصمیم گرفتم کاری کنم که مورگان حداقل یک کتاب در عمرش خوانده باشد و آن کتاب هم هری پاتر باشد، حالا او یا مجبور است تمام این کتاب را بخواند یا باید اکانت توییترش را پاک کند.
مورگان در 248 توییت نخست، حتی فرصت پاسخ دادن نیز پیدا نکرد و در توییت 250 هم فقط به اندازه دو کلمه پاسخ داد، اما هنوز این زنجیره چند هزار پیامی ادامه دارد و مشخص نیست به کجا 
ختم می شود. 
در شبکه اجتماعی توییتر امکان ارسال پیام هایی با متن طولانی تر از 144 حرف وجود ندارد و ارسال یک کتاب چند صد صفحه ای با استفاده از این شکه اجتماعی، شبیه به یک شکنجه طولانی مدت است.
 کتاب های هری پاتر مجموعه داستانی درباره پسری ا ست که در مدرسه جادوگری تحصیل می کند و به جنگ لرد تاریکی می رود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :