آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2022
تاریخ انتشار : 24 مهر 1390 11:53
تعداد بازدید : 498

امنیت اطلاعات سامانه هوشمند سوخت ارتقا می یابد

مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: پروژه مدیریت امنیت اطلاعات سامانه هوشمند سوخت (ISMS) وارد فاز دوم شده است و 10 روش اجرایی آن به زودی ابلاغ خواهد شد.

شانا- دکتر محسن روحانی افزود: پروژه مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) با هدف اطمینان از صحت و پایداری سامانه هوشمند سوخت و کاهش ریسک‌های احتمالی ناشی از بحران‌ها یا حوادث امنیتی احتمالی در این واحد در حال اجراست.
وی گفت : فاز نخست این پروژه شامل شناخت وضعیت موجود، طراحی وضعیت مطلوب و طراحی رویه‌گذار از وضع موجود به مطلوب به پایان رسیده و پروژه وارد فاز دوم شده است.
مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: نتیجه این فاز 23 روش اجرایی، 6 خط‌مشی و 36 پروژه پیشنهادی برای ارتقای امنیت سامانه است که به مرور بررسی شده است و برای اجرا نهایی می‌شود.وی تاکید کرد: پروژه‌های پیشنهادی در حال نهایی شدن است و در صورت تصویب و تامین منابع مالی به منظور ارتقای امنیت سامانه هوشمند سوخت به زودی اجرایی خواهد شد.روحانی افزود: هم‌اکنون 10 روش اجرایی فاز دوم این پروژه آماده اجراست که به زودی ابلاغ خواهد شد.
مدیر سامانه هوشمند افزود: فاز دوم شامل مراحل اجرایی است که روش‌های اجرایی پیشنهادی و پروژه‌های ارتقای امنیت سامانه در آن یکی پس از دیگری نهایی می‌شود و قابل اجرا خواهد بود.
گفتني است ارتقای سامانه هوشمند سوخت به عنوان یک هدف اصلی مد نظر شرکت ملی پخش قرار گرفته است و با اجرای پروژه مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) از دارایی‌های اطلاعاتی سامانه هوشمند سوخت در برابر همه تهدیدهای خارجی و داخلی بیش از پیش حفاظت خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :