آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201717
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1395 11:11
تعداد بازدید : 1135

اپل متهم به دستکاری عمدی فیس تایم شد

شرکت اپل براساس شکایتی در دادگاه کالیفرنیا به دستکاری عمدی در برنامه فیس تایم برای صرفه جویی مالی متهم شد.

فارس- شکایتی توسط یک زن علیه اپل مطرح شده و وی مدعی است که اپل عمدا فیس تایم کاربران نسخه 6 سیستم عامل iOS را دستکاری کرده تا آنها را مجبور به به روزرسانی سیستم عامل یاد شده و استفاده از آی او اس 7 کند.
وی برای اثبات ادعای خود به ایمیل های داخلی اپل متوسل شده که موضوع آن واکنش به شکایت شرکتی به نام ویرنکس ایکس است. این شرکت اپل را به استفاده غیرمجاز از اختراعات ثبت شده خود متهم کرده بود.
بر اساس محتوای ایمیل های یاد شده اپل برای برقراری تماس های ویدیویی فیس تایم از سرورهای شرکت Akamai استفاده می کرد و این کار برای این شرکت هر ماه میلیون ها دلار هزینه داشت. با عرضه آی او اس 7 استفاده از این سرورها و روش برقراری تماس ها تغییر کرد و استفاده از سرورهای شرکت مذکور کاهش یافت. اما کاربران آیفون های قدیمی تر 4 و 4 اس کماکان از روش قدیمی برای استفاده از فیس تایم بهره می بردند و اپل برای مجبور کردن آنها به مهاجرت به سیستم عامل جدید و صرفه جویی در هزینه هایش استفاده از یک مجوز امنیتی در آی او اس 6 را زودتر از موعد مقرر متوقف و استفاده از فیس تایم را مختل کرد.
اپل در آن زمان مدعی شد، علت این کار وجود یک حفره امنیتی در گواهی یاد شده است و کاربران برای حل مشکل باید به سیستم عامل جدیدتر آی او اس 7 مهاجرت کنند.
شاکی اپل می گوید در ایمیل های داخلی این شرکت به صراحت به این موضوع و ضرورت کاهش مصرف پهنای باند کاربران اشاره شده است. در یکی از این ایمیل ها آمده است: ما ای او اس 6 را مختل کردیم و با این کار تنها راه استفاده از فیس تایم ارتقا به سیستم عامل آی او اس 7 بود. اپل درباره این اتهامات واکنشی از خود نشان نداده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :