آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201700
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1395 10:51
تعداد بازدید : 502

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران:

بخشنامه قانون بهبود کسب و کار نیازمند پیگیری است

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: برای پیگیری اجرای درست بخشنامه هفته گذشته معاون اول رییس جمهور به دستگاه های دولتی و استانداری ها در ارتباط با اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، باید کارگروهی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تشکیل شود تا بر نحوه درست اجرای قانون نظارت و پیگیری داشته باشد.

اتاق تهران- هفته گذشته معاون اول رییس جمهور با صدور بخشنامه ای به تمام وزارتخانه ها، سازمان ها، مؤسسات و شرکت های دولتی و استانداری های ‏سراسر کشور آن ها را مکلف کرد تا در اجرای مواد (2) و (3) قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار طبق قانون و پیش از ‏اجرای هر طرح، اصلاح بخشنامه، صدور رویه، صدور بخشنامه و... نظرات تشکل های غیردولتی اقتصادی نظیر اتاق های بازرگانی، ‏صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون ایران و اتاق اصناف، تشکل های کارفرمایی و کارگری را اخذ کنند.
مسعود شنتیایی در این رابطه گفت: در کشور ما صدها قانون مناسب و خوب همچون قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار وجود دارد که متاسفانه روی زمین مانده اند و اجرایی نمی شوند و مدیران هم نسبت به عدم پایبندی به قانون و اجرای آن پاسخگو نیستند.
شنتیایی با بیان اینکه حق گرفتنی است،  گفت: با توجه به بخشنامه مهم معاون اول رییس جمهور و الزام دستگاه ها به اخذ نظرات اتاق ها و مشورت درباره قوانین جدید و بخشنامه ها باید در مرحله اول در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، کمیته یا کارگروهی برای پیگیری اجرای درست قانون بهبود مستمر محیط کسب و بخشنامه جدید که بر اجرای درست قانون تاکید دارد، تشکیل شود. 
به اعتقاد من این کمیته از طریق تشکل های تخصصی که زیرمجموعه اتاق بازرگانی هستند، می تواند نظارت کاملی بر اجرای این قانون و بخشنامه جدید داشته باشد زیرا تشکل ها به صورت مستقیم با دستگاه های دولتی در ارتباط هستند و عملکرد آن ها را از طریق اعضای خود می توانند رصد و به کمیته یا آن کارگروه گزارش دهند تا آن ها پیگیری های مناسب را داشته باشند و جلوی هرگونه تخلف و اجرایی نشدن قانون را بگیرند.
این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران ادامه داد: باتوجه به بخشنامه جدید معاون اول رییس جمهور و تاکید ایشان بر اجرای درست قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار باید اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی پیگیری ها و نظارت های خود را برای اجرای درست این قانون گسترش دهد و به عنوان نماینده بخش خصوصی و تشکل های بخش خصوصی مدیرانی را که به قانون و بخشنامه عمل نمی کنند، از طریق مراجع قانونی و ذی صلاح بازخواست کند تا شاهد اجرایی شدن درست قانون باشیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :