آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201686
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1395 10:14
تعداد بازدید : 801

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران اعلام کرد

الزام شرکت‎های رایانه‎ای به رعایت قانون مبارزه با پولشویی

تمام شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مطابق دستورالعمل اجرایی «مبارزه با پول شویی در شرکت های تجاری و موسسات غیرتجاری» ملزم به رعایت این دستورالعمل هستند.

فناوران- اصغر رضانژاد، دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران گفت: به منظور مبارزه با پولشویی و جلوگیری از تامین مالی تروریسم، وزیران عضو کارگروه تصویب آیین نامه های مربوط به قانون مبارزه با پولشویی (مصوب دوم بهمن ماه سال 1386 مجلس شورای اسلامی)، دستورالعمل اجرایی مبارزه با پولشویی در شرکت های تجاری و موسسات غیرتجاری را ابلاغ کرده اند که براساس آن تمام شرکت های تجاری و موسسات غیرتجاری از جمله شرکت های حوزه انفورماتیک نیز ملزم به رعایت این دستورالعمل هستند.
رضانژاد ادامه داد: مطابق الزام قانونی ماده 5 قانون مبارزه با پولشویی مصوب مجلس شورای اسلامی، تمام شرکت های رایانه ای نیز مکلف به رعایت دستورالعمل اجرایی مبارزه با پولشویی در شرکت های تجاری و موسسات غیرتجاری هستند.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در این خصوص گفت: بر همین اساس شرکت ها موظفند ضمن مطالعه این دستورالعمل، به منظور ارتباط با واحد اطلاعات مالی و اجرای برنامه های مبارزه با پولشویی، نماینده خود را در این زمینه به دبیرخانه شورای مبارزه با پولشویی  معرفی کنند.
به گفته رضانژاد، در صورتی که شرکت ها به صورت خاص نماینده خود را معرفی نکنند، مطابق این دستورالعمل، عالی ترین مقام آن شرکت به عنوان نماینده در نظر گرفته خواهد شد.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درباره معرفی نماینده این سازمان به دبیرخانه شورای مبارزه با پولشویی گفت: سازمان به عنوان بزرگ ترین تشکل مردم نهاد حوزه فناوری اطلاعات که به عنوان یک موسسه غیرتجاری فعال است، نماینده خود را به دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی معرفی کرده است.
رضانژاد با بیان اینکه نمایندگان شرکت ها در دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی، آموزش های لازم را خواهند دید، ادامه داد: شرکت های رایانه ای می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و معرفی نماینده خود به صورت مستقیم با شماره 39902845  تماس بگیرند.
به گفته دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، عدم اطلاع از قانون رافع مسوولیت نیست و قطعا در صورتی که شرکت ها این دستورالعمل را رعایت نکنند، حسب قانون با آنها برخورد خواهد شد.
 فایل های مربوط به دستورالعمل اجرایی مبارزه با پولشویی در شرکت های تجاری و موسسات غیرتجاری، نمونه فرم معرفی نامه و اسناد مربوط به دستورالعمل های قانون مبارزه با پولشویی به پیوست این خبر آمده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :