آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201632
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1395 11:32
تعداد بازدید : 591

روبات بوستون داینامیکز؛ تلفیقی از انسان و چرخ

ویدیوهای لورفته از روبات جهنده و عجیب شرکت بوستون داینامیکز، شگفتی بسیاری در فضای مجازی ایجاد کرده و امیدهای نوینی برای آینده روباتیک به وجود آورده است.

Engadget- شرکت بوستون داینامیکز را با روبات انسان نمایی می شناسند که در ابعاد واقعی ساخته شده و به آسانی در سطوح مختلف راه می روند. این شرکت همچنین روبات هایی به شکل سگ و قاطر برای دارپا ساخت که پس از آزمایش در میدان های نبرد، به دفتر اصلی بازگردانده شدند، اما این بار روباتی مخفی از آن لو رفته است که تلفیق عجیبی از انسان و چرخ است.
روباتی که در تصاویر دیده می شود، در شبکه اجتماعی یکی از محققان لو رفت و به رغم اینکه شرکت از او درخواست کرد تا آن را از دسترس خارج کند، در تمامی اینترنت پخش شد و همه را شگفت زده کرد. در این تصاویر روباتی چرخ دار دیده می شود که با استفاده از زانوهایش می تواند از روی موانع بپرد و با سرعت به راهش ادامه دهد. ظاهرا هدف از ساخت این روبات حمل انسان در محیط هایی ا ست که حضور امدادگر خطرناک خواهد بود، اما تصور کنید چنین وسیله ای برای حمل معلولان یا حتی سرگرمی کنار ساحل در اختیار عموم قرار گیرد.
از آنجایی که ویدیوی منتشرشده روبات بی نام، یک درز اطلاعاتی محسوب می شود، هیچ جزییاتی از قابلیت ها و پروژه در دسترس نیست اما آنچه در تصاویر دیده می شود این است که این روبات نسبت به «اطلس»، روبات انسان نمای بوستون داینامیکز، چالاک تر است ولی فقط در سطوح صاف و کم دست انداز کاربرد دارد. 
به عقیده یک کارشناس، این روبات تازه بسیار ارزان تر از اطلس خواهد بود اما مانند او نمی تواند روی هر سطحی راه برود و فقط از پس موانع با شکل مشخص برخواهد آمد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :