آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201597
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1395 10:31
تعداد بازدید : 556

رونق بازار کامپیوتر نیمه دوم اسفند فرا می رسد

چشم امید فروشندگان به عیدی و پاداش کارمندان

اگرچه نرخ دلار آزاد حدود یک هفته است روی رقم تقریبی 3 هزار و 800 تومان تثبیت شده است، اما این اتفاق به رونق بازار کامپیوتر و به ویژه کالاهای گران قیمتی نظیر نوت بوک، کنسول بازی، تبلت های هیبریدی و کامپیوترهای بدون کیس همه کاره یا All-In-One منجر نشده است.

مریم عسگری
با این حال کارشناسان و فعالان بازار همچنان به رونق بازار اسفند ماه امیدوارند و می گویند: شاید ثبات نرخ دلار آزاد گره کور رکود در بازار کامپیوتر را باز کند.
به گفته علی کزازی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر حدود شش ماه است بازار کامپیوتر در بدترین شرایط به سر می برد و نیاز کاربران کامپیوتر از بازار تامین نشده است و با توجه به نیاز قطعی به کالا و قطعات کامپیوتری این امیدواری وجود دارد در اسفند ماه و در پی ارایه پاداش و عیدی به کارمندان بازار تاحدودی رونق گیرد.
وی افزود: البته امیدی به رونق بازار کالاهای گران قیمت نیست و پیش بینی می شود دست کم درباره کالاهایی چون هارددیسک و برخی از قطعات کامپیوتری نظیر رم شاهد بروز اتفاقاتی در بازار باشیم.
یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با بیان این مطلب که در ماه گذشته تقاضا برای نوت بوک و برخی از قطعات کامپیوتری کارکرده افزایش یافته است، گفت: با توجه به اینکه موجودی کالاهای کارکرده نیز در بازار کاهش یافته است، احتمال افزایش نسبی تقاضا برای کالاهای آکبند در ماه آینده وجود دارد.
در این باره کارشناسان پیش بینی کردند، در ماه های آینده یا دست کم از اواسط اسفند ماه شاهد رشد تقاضا برای کالاهای ارزان یا میان قیمت در بازار کامپیوتر باشیم؛ چرا که رکود طولانی شده است و به طور قطع نیاز به کالا در مصرف کنندگان وجود دارد. کارشناسان به خریداران توصیه کردند در صورت تمایل به خرید کالاهای کامپیوتری، سراغ عرضه کنندگان شناخته شده بروند و از خرید کالای بدون گارانتی خودداری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :