آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201595
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1395 10:24
تعداد بازدید : 1032

حذف امضای دستی در دفاتر ثبت اسناد کلید خورد

رییس سازمان ثبت اسناد با اعلام اجرای طرح های شبکه شمیم به مناسبت دهه فجر گفت: طرح حذف امضای دستی در دفاتر ثبت اسناد آغاز شد.

مهر- احمد تویسرکانی با بیان اینکه سازمان ثبت یکی از سازمان های قدیمی در کشور است، گفت: با توجه به این مساله، سازمان ثبت نیازمند ارتقای دقت، سلامت اداری و فراگیر کردن و در دسترس عموم قرار دادن خدمات به شیوه آسان بود.
تویسرکانی با بیان اجرای طرح کاداستر در اغلب شهرها گفت: یکی از تکالیفی که بر دوش سازمان بود، ایجاد شبکه ملی برای تعیین موقعیت مالکیت های دولت و مردم بود.
وی  افزود: صد کشور پیشرفته از این امکان بهره مند هستند و اکنون در کشور نیز اجرایی شده است. در این طرح بیش از ۵۰۰ کاربر آمادگی بهره برداری از این شبکه را دارند و ظرف ۵ دقیقه امکان موقعیت سنجی وجود دارد.
معاون رییس قوه قضاییه با بیان اینکه این تکنیک به روز است، گفت: در حال حاضر به شکل جامع و کامل شبکه موقعیت یابی یکپارچه مالکیت ها که به اختصار شبکه شمیم نام دارد، قابل بهره برداری خواهد بود.
رییس سازمان ثبت اسناد گفت: به شکل متمرکز مراکز قابل پایش است و امیدواریم بتوانیم طرح کاداستر را در همه مناطق ازجمله جزایر تعیین موقعیت کنیم.
وی در خصوص طرح امضای الکترونیکی نیز گفت: حذف امضای دستی نیز از هم اکنون کلید می خورد.
تویسرکانی با بیان اینکه یکی از کارهای دفترخانه ها گواهی امضا بود، گفت: به موجب قانون سوابق مربوط به امضای گواهی شده باید به طور دستی و چاپی در دفترخانه ها ثبت می شد که با اجرای طرح جدید، سیستم سازمان فعال خواهد شد و گواهی امضا به صورت الکترونیکی ثبت
می شود. 
وی افزود: دقت در کار، جست وجو در سوابق و احراز هویت ازجمله منافع اجرای این طرح است. در بانک های نرم افزاری، تمام سوابق و اسناد ثبت می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :