آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201591
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1395 10:15
تعداد بازدید : 713

با امضای تفاهم‌نامه سه ساله میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

آشنایی دانشجویان با فرصت های شغلی فاوا تسهیل می شود

تفاهم نامه همکاری میان سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در جهت ایجاد و تحکیم پیوند دانشگاه و صنعت منعقد شد.

فناوران- ناصر علی سعادت، رییس سازمان نصر کشور بر لزوم پیوند دانشگاه و صنعت تاکید کرد و افزود: تامین نیروی انسانی یکی از دغدغه های صنف و بخش خصوصی فناوری اطلاعات و ارتباطات به شمار می رود. دانشگاه نیز محل تولید دانش و پرورش نیروی انسانی کارشناس و متخصص است که با برقراری تعامل و ارتباط میان این دو که با امضای این تفاهم نامه میسر خواهد شد، نیازهای هر دو گروه برآورده خواهد شد.
طهمورث حسنقلی پور، رییس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نیز در خصوص قابلیت های دانشکده و توانمندی اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران گفت: بلافاصله پس از انعقاد این تفاهم نامه یک تیم به همراه نماینده تام الاختیار دانشکده معرفی خواهد شد تا در راستای کاربردی سازی آموزش ها و انجام پروژه های اجرایی و پژوهشی شروع به فعالیت کرده و بستر لازم برای تعاملات آینده را فراهم سازد.
سعادت نیز با استقبال از تشکیل یک کارگروه ویژه برای بسترسازی تعاملات فی مابین گفت: سازمان نظام صنفی رایانه ای در بطن خود کمیسیون های تخصصی متشکل از کارشناسان و فعالان با محوریت موضوعات روز صنعت و کسب وکار فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد که قادر هستند در پیشبرد اهداف این تفاهم نامه ما را یاری کنند.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان اینکه براساس تفاهم نامه ای که امضا شد، مسیر برای اقدامات بعدی و اجرای پروژه ها و تفاهم نامه های آینده هموار می شود، افزود: ماهیت تفاهم نامه امروز، کلی بوده و هدف ایجاد همکاری بین دانشکده مدیریت و سازمان  است، در حوزه هایی که ظرفیت های بالقوه در طرفین وجود دارد که ازجمله آن ها می توان به برگزاری همایش و کنفرانس، کارگاه های آموزشی کوتاه مدت حضوری و مجازی، همکاری در توسعه و تدوین مورد کاوی (Case Study) و اجرای پروژه های تحقیقاتی کاربردی موردنیاز تا مرحله تبیین دانش فنی، تعریف پروژه های تحقیقاتی و اجرایی مشترک با موضوعات مرتبط با فناوری اطلاعات، کسب وکارهای الکترونیکی و سیستم های اطلاعاتی پرداخت.
حسنقلی پور درباره مفاد تفاهم نامه بر لزوم همکاری برای تسهیل فرآیند اشتغال زایی و آشنایی دانشجویان با فرصت های شغلی تاکید کرد و افزود: همکاری سازمان در برگزاری جلسات بازدیدهای علمی دانشجویان به منظور آشنایی با بخش ها و خدمات مختلف و همین طور همکاری در معرفی و تسهیل فرآیند کارآموزی و کارورزی دانشجویان ازجمله موارد پیش بینی شده در این تفاهم نامه است تا خلاء موجود میان صنعت و دانشگاه به تدریج رفع شوند. 
او افزود: دانشکده مدیریت به عنوان یک بازوی پژوهشی قدرتمند به منظور رفع نیازهای تحقیقاتی سازمان نظام صنفی رایانه ای قادر است با هدایت و حمایت پایان نامه های تحصیلی به ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیازهای تحقیقاتی صنف را تامین کند. در مقابل می توانیم از امکانات و فرصت هایی که صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند برای پژوهش ها و تحقیقات در فضاهای کاری ایجاد کند، بهره مند شویم.
این تفاهم نامه در حاشیه سومین همایش سیستم های اطلاعاتی و اهدای جایزه ملی تحول دیجیتالی به امضا رسید. رییس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با بیان اینکه مشارکت در برگزاری دوره بعدی همایش سیستم های اطلاعاتی و اهدای جایزه ملی تحول دیجیتالی می تواند یکی از دستاوردهای امضای این تفاهم نامه باشد، افزود: در برگزاری چنین همایش ها و جذب مشارکت شرکت های عضو سازمان و انجام مراحل تخصصی در داوری، اهدای جوایز استفاده از توان کارشناسی صنف مفید خواهد بود و می تواند شروع تعاملات سازمان و دانشکده مدیریت باشد. 
سعادت نیز ضمن ابراز تمایل برای همکاری در برگزاری جایزه ملی تحول دیجیتالی گفت: جوایز فراوانی در طی سال با اهداف مختلف برگزار می شود اما مهم ترین تفاوت جایزه ملی تحول دیجیتالی، کمیته علمی و اجرایی آن است که به طور مستقیم به بدنه دانشکده مدیریت متصل است و این مساله مهر تاییدی بر سلامت و صحت داوری هاست که یک عامل اساسی برای موفقیت این جایزه در ادوار آینده محسوب می شود.
طبق تفاهم نامه سه ساله ای که میان سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به امضا رسیده است، طرفین موظف به ایجاد کارگروه مشترکی جهت برگزاری جلسات منظم و مستمر برای تعیین راهکارهای اجرایی و تدوین قراردادهای کاری هستند تا اهداف کلان تفاهم نامه محقق شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :