آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201590
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1395 10:15
تعداد بازدید : 1210

کمیسیون بهداشت مجلس خواهان اطلاع رسانی درباره پارازیت ها شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: موضوع پارازیت ها نیاز به یک فتوای علمی معتبر دارد و نهادهای قانونی و مسوول باید به صورت شفاف در این زمینه اطلاع رسانی کنند.

ایرنا- علی نوبخت حقیقی درباره اطلاع رسانی های متعدد در زمینه مساله پارازیت ها در کشور توضیح داد: به نظر من موضوع پارازیت به یک فتوای علمی معتبر در کشور نیاز دارد نه اینکه افرادی بیایند و هر کس نظر خودش را مطرح کند.
وی گفت: من هم مانند شما نکات مختلفی درباره اثرات پارازیت ها شنیده ایم، هم نکات مثبت در آ ن بوده است و هم نکات منفی و به نظر می رسد در این مورد ابهام وجود دارد که نباید باشد.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: آنهایی که می گویند پارازیت ها برای سلامت مردم خطرناک است، لازم نیست چیزی را اثبات کنند، بلکه آنهایی که می گویند خطری ندارد باید اثبات کنند.
وی گفت: برای این کار باید یکسری تحقیقات جامع در کشور صورت گیرد و مشخص شود و دقیقا اعلام کنند که این تحقیقات مثلا در فلان منطقه ابتدا روی حیوان و بعد تعدادی از انسان ها انجام شده است و بی خطری و بی ضرری پارازیت ها اثبات شده است.
نوبخت افزود: این موضوع را استفاده کنندگان از پارازیت که ابزارهای لازم را برای این کار در اختیار دارند، باید انجام دهند و شفاف در این باره اطلاع رسانی کنند، ما نباید چیزی را اثبات کنیم، زیرا ابزار بررسی آن را در اختیار نداریم.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: من به عنوان نماینده مردم فقط می گویم باید مراقب سلامت مردم باشیم. اگر بین مردم شیر توزیع می کنیم یا برنج وارد می کنیم یا به هر دلیل پارازیت ایجاد کنیم، باید از سالم بودن آن مطمئن باشیم و بی ضرر بودن آن را برای انسان ها قبل از اقدام ثابت 
کنیم.
نوبخت گفت: ما نمایندگان مجلس درباره هرچه به سلامت مردم مربوط است، حساس هستیم؛ بنابراین از نهادهای قانونی و مسوول می خواهیم که درباره پارازیت ها نیز مانند هر مساله دیگر مثل غذا، تحقیقات لازم را انجام دهند و نتایج آن را به اطلاع مردم برسانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :