آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201446
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1395 10:27
تعداد بازدید : 1750

در دومین رویداد نوآورانه فین تک

ایده های برتر تا مرحله تجاری سازی حمایت می شوند

نخستین جشنواره و دومین رویداد نوآورانه فین تک (fintechfest) با هدف حمایت و تجاری سازی ایده های نو، حل مسائل جدید و معرفی استارت آپ های حوزه بانکداری، پرداخت الکترونیکی و بورس برگزار می شود.

فناوران- این رویداد که دومین سال متوالی در دانشگاه خاتم برگزار می شود، فرصتی سه روزه در اختیار صاحبان ایده، علاقه مندان برنامه نویسی، طراحی رابط و تجربه کاربری و صاحبان کسب و کارهای نوپا قرار می دهد که ایده های خود را مطرح و حمایت های لازم را برای پیاده سازی ایده های شان دریافت 
کنند.
به گفته مصطفی نقی پورفر؛ مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ، این جشنواره در سه بخش استارت آپ وان، هک وان و نمایشگاه برگزار خواهد شد.
او با بیان اینکه فین تک یا Financial technology یکی از فناوری های نوظهور است که طی سال های اخیر شاهد رشد بالای سرمایه گذاری جهانی در آن هستیم، گفت: شرکت های فعال در این حوزه تلاش می کنند با به کارگیری فناوری، خدمات مالی را ساده تر، سریع تر و کارآمدتر کنند. 
نقی پورفر افزود: فین تک در سال های اخیر به یکی از حوزه های جذاب برای استارت آپ ها و کارآفرینان تبدیل شده و تاکنون کسب و کارهای متعدد و متنوعی حول محور این فناوری راه اندازی شده است.
مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ در توضیح بخش های این رویداد گفت: در بخش استارت آپ وان شرکت کنندگان تیم های چهار تا شش نفره را تشکیل می دهند. پس از آن، با راهنمایی مربیان و دانش و مهارتی که با شرکت در کارگاه های جانبی کسب می کنند، به تولید کمینه محصول می پردازند و در روز پایانی آن را به داوران ارایه می کنند.
او هک وان را بخش دیگری از رویداد برشمرد و گفت: در این قسمت، صورت مساله ای مشخص در حوزه فناوری های مالی مطرح و به شرکت کنندگان فرصتی یک روزه داده می شود تا راه حل های خود را ارایه کنند و در پایان به شرکت کنندگانی که در کوتاه ترین زمان، بهترین راه حل را ارایه کنند، جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.  
نقی پور فر افزود: استارت آپ های فین تک و حامیان رویداد نیز در بخش نمایشگاهی می توانند محصولات و خدمات خود را به شرکت کنندگان معرفی کنند.
مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ مهم ترین هدف از برگزاری این رویداد را ترویج فرهنگ کار تیمی، ایده پردازی، کارآفرینی و نوآوری در صنعت بانکی کشور دانست و بیان کرد: کارکنان بانک ها، شرکت های فناوری اطلاعات، بیمه، بورس و دانشجویان از مخاطبان مهم این رویداد محسوب 
می شوند.
او افزود: در طی برگزاری استارت آپ وان، کارگاه های آموزشی در حوزه های فنی و کسب و کاری رویداد برگزار می شود و پس از آن، شرکت کنندگان با دریافت انواع APIهای بانکی، محصول اولیه خود را توسعه و در روز پایانی به داوران ارایه می دهند.
نقی پورفر با بیان معیارهای ارزیابی ایده ها گفت: نوآوری ایده، مشخص بودن مشتریان و بازار هدف، قابلیت پیاده سازی و توانمندی تیم مجری طرح از مهم ترین پارامترهایی است که در ارزیابی و داوری ایده ها نقش دارد و شرکت کنندگان در صورت کسب موفقیت علاوه بر دریافت جایزه نقدی که مقدار آن طی هفته های آینده اعلام می شود، می توانند از حمایت های تخصصی و مالی برای تجاری سازی ایده های خود استفاده کنند.
به گفته او، فین تک فست صرفا ماراتون برنامه نویسی نیست و درصدد حمایت از ایده های ناب و تیم های توانمند تا پایان مرحله تجاری سازی و ورود آن ها به بازار است.
گفتنی است دومین رویداد نوآورانه فین تک، 18 تا 20 اسفند ماه در دانشگاه خاتم برگزار می شود و علاقه مندان می توانند تا پنج شنبه پنجم اسفندماه از طریق سایت این رویداد به نشانی www.fintechfest.ir ثبت نام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :