آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20142
تاریخ انتشار : 22 آذر 1391 11:4
تعداد بازدید : 694

باکیفیت ترین اینترنت را از کدام شرکت بگیریم؟

این روزها وجود شرکت های فعال متعدد و ارایه اینترنت پرسرعت از سوی آنها، مشترکان جدید را گاه با این سوال مواجه می کند که به راستی کیفیت خدمات کدام یک از این شرکت ها بالاتر است؟

 

ایسنا- مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت (متما) به‌طور ماهانه به معرفی برترین شرکت‌ها از نظر سرعت می‌پردازد. برهمین اساس آبان‌ماه امسال در زمینه اینترنت 64 کیلوبیت از ساعت هشت تا 24 شرکت شاتل‌ برترین خدمات را ارایه کرده و طی ساعات یک تا هشت پیشگامان توسعه‌ ارتباطات در رده اول و شاتل در رده‌ دوم قرار گرفته است.
در زمینه اینترنت 128 کیلوبیتی هم از ساعت یک تا هشت، ایرانسل و در باقی ساعات شبانه‌روز شرکت عصر انتقال داده‌ها (عصر تلکام) بالاترین سرعت را داشته‌اند. در این بخش طی ساعات یک تا هشت به ترتیب شرکت‌های عصر انتقال داده‌ها (عصر تلکام)، پارس آنلاین، داده‌پردازی فن‌آوا، شاتل و پیشگامان توسعه‌ ارتباطات در رده‌های بعدی سرعت قرار دارند.
از ساعت هشت تا 16 نیز شاتل، نداگستر صبا و آریاناگستر اسپادانا به ترتیب شرکت‌هایی بوده‌اند که در رده‌های بعدی سرعت قرار گرفته‌اند و در بازه زمانی 16 تا 24 نیز آسیاتک، شاتل و داتک شرکت‌هایی بوده‌اند که در رده‌های دوم تا چهارم سرعت ارزیابی شده‌اند.
اما در بخش اینترنت پرسرعت 256 کیلوبیتی پارس آنلاین در تمام ساعات روز در رده‌ اول قرار گرفته و شاتل در رده‌ بعد از آن قرار دارد.
طی ساعات یک تا هشت شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات سومین رده سرعت در این بخش را به خود اختصاص داده و در ساعات بین هشت تا 16 آریاناگستر اسپادانا و داده‌پردازی فن‌آوا در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.
گفتنی است، در بازه زمانی 16 تا 24 هم شرکت‌های آریاناگستر اسپادانا، پیشگامان توسعه‌ ارتباطات و ایرانسل در رده‌های سوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.
 برترین‌ های 512 کیلوبیت
در بخش اینترنت 512 کیلوبیتی نیز در تمام روز شرکت عصر انتقال داده‌ها (عصر تلکام) بیشترین سرعت را داشته و در بازه‌ زمانی یک تا 16 شرکت پارس آنلاین در رده‌ بعد از آن قرار دارد و در ساعات یک تا 16 پارس آنلاین و شاتل در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند که در ساعات 16 تا 24 جای این در شرکت با یکدیگر تغییر کرده است.
همچنین در ساعات یک تا 8 شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات در چهارمین رده سرعت قرار گرفته و در ساعات هشت تا 16 به ترتیب ایرانسل، ارتباطات فن‌آوا، داده‌پردازی فن‌آوا و اندیشه سبز خزر در رده‌های بعد از سوم قرار دارند.
در بازه زمانی 16 تا 24 نیز شرکت‌های داتک و ارتباطات مبین‌نت رده‌های چهارم و پنجم سرعت این بخش را به خود اختصاص داده‌اند.
 اینترنت یک مگابیتی
بنابر اعلام در زمینه‌ اینترنت یک مگابیتی هم از ساعت 16 تا 24 و یک تا هشت شرکت پارس آنلاین و در باقی ساعات شبانه‌روز پیشگامان توسعه ارتباطات بالاترین سرعت را برای کاربران خود به همراه داشته‌اند.
در ساعات یک تا هشت شاتل در دومین رده سرعت این بخش قرار داشته و در ساعات هشت تا 16 به ترتیب شرکت‌های پارس آنلاین، شاتل، داده‌پرداز‌ی فن‌آوا، ارتباطات مبین‌نت و آریاناگستر اسپادانا رده‌های بعدی را از آن خود کرده‌اند.
در بازه زمانی 16 تا 24 نیز شرکت‌های شاتل، آریاناگستر اسپادانا، ارتباطات مبین‌نت، پیشگامان توسعه ارتباطات و عصر انتقال داده‌ها (عصر تلکام) دیگر شرکت‌هایی بوده‌اند که به ترتیب رده‌های دوم به بعد سرعت را داشته‌اند.
 و بالاترین سرعت ممکن...
بنابراین گزارش، در بخش اینترنت دو مگابیتی که در حال حاضر بالاترین سرعت ممکن به شمار می‌رود، در ساعات یک تا 16 شرکت شاتل و از 16 تا 24 عصر انتقال داده‌ها (عصر تلکام) بالاترین سرعت ممکن را برای کاربران خود به ارمغان آورده‌اند. طی ساعات یک تا هشت شرکت پارس آنلاین و در ساعات هشت تا 16 شرکت‌های نداگستر صبا، پیشگامان توسعه ارتباطات، آریا‌گستر اسپادانا و پارس آنلاین در رده‌های بعدی سرعت قرار داشته‌اند.
در بازده زمانی 16 تا 24 نیز ارتباطات مبین‌نت، شاتل، شبکه ارتباط شبدیز، نداگستر صبا، پارس آنلاین، پیشگامان توسعه ارتباطات و آریاناگستر اسپادانا رده‌های بعدی سرعت را از آن خود کرده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :