آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20141
تاریخ انتشار : 22 آذر 1391 11:2
تعداد بازدید : 511

معاون سازمان تنظیم مقررات:

مخابرات توسعه خطوط تلفن ثابت را متوقف کرد

به گفته معاون نظارت رگولاتوری، مخابرات بعد از واگذاری به بخش خصوصی، توسعه تلفن ثابت را به دلیل بازگشت سرمایه بیش از دو سال متوقف کرده که نتیجه آن بعد از سه سال نمایان شده و عقب بودن از تعهدات تلفن ثابت در پروانه این موضوع را ثابت می کند.

 

خبرگزاری فارس- حسن رضوانی از توقف توسعه خطوط تلفن ثابت از سوی شرکت مخابرات خبر داد.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات افزود: در زمان واگذاری شرکت مخابرات ایران در پروانه شرکت در بخش تلفن ثابت، تعداد دایری تلفن ثابت 23 میلیون و 500 هزار شماره قید شده است.
وی افزود: پس از آن تعهداتی برای مخابرات در زمینه تلفن ثابت پیش بینی شد؛ به این ترتیب که در سال نخست باید یک میلیون و 500 هزار شماره، در سال دوم یک میلیون و در سال‌های آینده تا سال ششم هر سال یک میلیون شماره واگذار کند؛ برای سال هفتم به بعد نیز گفته شده که دایری بر اساس شرایط بازار و تقاضا و رقابت انجام خواهد شد.
رضوانی گفت: آنچه مخابرات ایران تا این لحظه انجام داده، مطابق تعهدات نبوده و کمتر بوده است.
معاون رگولاتوری گفت: مخابرات در 29/4/87 پروانه فعالیت گرفته است. به این ترتیب در سال 88 باید یک میلیون و 500 هزار شماره جدید، در سال 89 یک میلیون شماره جدید، در سال 90 یک میلیون شماره جدید و در 24/9/91 نیز یک میلیون شماره جدید واگذار می‌کرد. مجموعا باید چهار میلیون و 500 هزار شماره اضافه می شد و باید هم‌اکنون تعداد شماره‌های فعال مخابرات 28 میلیون باشد.
وی افزود: در حال حاضر تعداد دایری تلفن ثابت مخابرات 25 میلیون و 500 هزار خط است که به معنی عدم انجام تعهدات از سوی مخابرات است.
رضوانی گفت: از سوی دیگر در همان اوایل، مخابرات اظهار به‌روز بودن واگذاری تلفن ثابت می‌کرد و می‌گفت که در عین به روز بودن متقاضی ندارد، اما هم‌اکنون به علت توقف توسعه‌ها، در بسیاری مناطق از جمله تهران و مراکز استان‌ها (برای مثال بوشهر)، عموما مسکن‌ مهر و شهرک‌های جدید، تلفن ثابت واگذار نمی‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :