آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20138
تاریخ انتشار : 22 آذر 1391 11:1
تعداد بازدید : 563

دبیر شورای فضای مجازی:

ادغام وزارت ارتباطات بعید است

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در خصوص اتفاقات اخیر در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و بحث ادغام این وزارت خانه با وزارت راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر فضا را فضای ادغام نمی بینم.

 

فناوران- مهدی اخوان بهابادی در مراسم آغاز به کار نخستین لیگ آنلاین بازی‌های رایانه‌ای در کشور بزرگ‌ترین دستاورد شورای عالی فضای مجازی را پس از تشکیل برگزاری این مسابقات عنوان کرد و گفت: گسترش عدالت اجتماعی و رفع محدودیت‌ها در حوزه بازی‌های رایانه‌ای از جمله اهداف برپایی این تورنمنت بین‌المللی است.
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با تاکید بر اینکه تعدد مراجع تصمیم‌گیر در حوزه بازی‌های رایانه‌ای از جمله معضلات این بخش است، گفت: ساماندهی این بخش و ایجاد یک مرجع واحد متولی برای بازی‌های رایانه‌ای از جمله برنامه‌های شورای عالی فضای مجازی است.
اخوان با بیان اینکه در سیاست‌های پرداخت به فضای مجازی اولویت نخست با جوانان و نوجوانان است، گفت: نخستین لیگ بازی‌های رایانه‌ای تا سال آینده می‌تواند فضایی را برای طرفداران ایجاد کند که حتی قابل رقابت با لیگ‌های بازی فیزیکی
 باشد.
وی با بیان اینکه در این لیگ فضای دسترسی و امکانات در تمامی استان‌ها به یک اندازه وجود خواهد داشت، گفت: به طور قطع نقایصی در حوزه فضای مجازی کشور وجود دارد که بر این اساس تشکیل شورای فضای مجازی از سوی رهبری دستور داده شد و از این پس در فواصل کوتاه زمانی شاهد خروجی‌های مثبتی برای رفع این نواقص خواهیم بود.
اخوان در زمینه ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و موضع شورای عالی فضای مجازی در این زمینه گفت: بعید است ادغام وزارت ارتباطات با وزارت رفاه و شهرسازی صورت گیرد فضای فعلی را فضای ادغام نمی‌بینم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :