آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 201272
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1395 23:25
تعداد بازدید : 671

بررسی طرح دانش بنیان های نوپا برای جذب سرمایه گذار

رویداد سرمایه پذیری هوشمند برای شرکت های دانش بنیان نوپا ازطریق مرکز فن بازار ملی ایران با طرح احصای فرصت های سرمایه گذاری فناورانه برگزار می شود.

فناوران- یکی از برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد یک آلبوم از طرح های سرمایه گذاری شرکت های دانش بنیان برای ارایه به سرمایه گذارانی است که قصد سرمایه گذاری در حوزه نوآوری و فناوری را دارند. 
در این راستا پس از انتشار فراخوان دریافت طرح های سرمایه گذاری، با احصای ۱۰۰ طرح آماده سرمایه گذاری فناورانه و با همکاری شرکت های دانش بنیان نوپا این پروژه شروع می شود.
در فاز نخست این برنامه، شرکت های دانش بنیان در ۳ حوزه «سخت افزارهای رایانه ای، برق قدرت، الکترونیک، کنترل و مخابرات»، «وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی» و «داروهای پیشرفته» مخاطب هستند و تلاش خواهد شد طرح‎های آماده سرمایه گذاری این شرکت ها احصا، استانداردسازی و آماده ارایه به سرمایه گذار شود.
در گام بعدی، از طریق رویدادها و برنامه‎های مختلف، این طرح ها به سرمایه گذاران علاقه‎مند به ورود در حوزه فناوری و نوآوری ارایه شده و زمینه سرمایه گذاری روی این طرح ها فراهم خواهد شد.
برای آشنایی شرکت های دانش بنیان نوپا با این برنامه و آماده‎سازی ایشان برای تدوین و ارسال طرح هایشان، نشستی در روز ۵شنبه ۱۴ بهمن ماه از ساعت ۸ تا ۱۲ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار و طی آن بایسته های ورود به این برنامه و مراحل مختلف آن تشریح خواهد شد.
بر اساس این گزارش دو رویکرد کلی برای تامین مالی در شرکت های دانش بنیان وجود دارد که یکی استقراض و اخذ تسهیلات از بانک ها و صندوق ها است و رویکرد دوم، جذب سرمایه در قالب مشارکت های مدنی و حقوقی است. در حال حاضر رویکرد نخست غالب است و تلاش ما این است که سرمایه های موجود در کشور را به سمت فضای دانش بنیان و نوآوری سوق دهیم و این برنامه یکی از اقدامات در این راستاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :