آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200517
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1395 10:36
تعداد بازدید : 1262

ثبت نامTehran Game Convention آغاز شد

رییس بنیاد ملی بازی های رایانه ای در نشستی خبری با اعلام آغاز ثبت نام جهت حضور در نمایشگاه و همایش Tehran Game Convention گفت: ثبت نام تا 15 فروردین ماه ادامه دارد.

فناوران - حسن کریمی قدوسی با بیان اینکه امسال شاهد رشد 35 درصدی تولید بازی های رایانه ای در کشور هستیم، افزود: فعالیت 2 هزار بازی ساز در قالب 100 شرکت و مجموعه بازی سازی، ظرفیت خوبی را برای ایران در این صنعت فراهم کرده است. 
وی ادامه داد: بازار بازی های رایانه ای یک بازار جهانی است، با این حال در ایران به خاطر وجود تحریم ها، یک بازار داخلی ایجاد شده است و باید با استفاده از تجربه بازی سازهای خارجی، زمینه حضور محصولات ایران در بازارهای جهانی نیز فراهم شود.
رییس بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بیان لزوم بهره گیری از استانداردها، تکنولوژی ها و مفاهیم بازی سازی در خارج از کشور گفت: در صورتی که شرکت های خارجی به امنیت و بازده سرمایه در ایران مطمئن شوند، در آینده به سرمایه گذاری روی شرکت های ایرانی بازی ساز خواهند پرداخت.
کریمی قدوسی با بیان اینکه باید مراقب تبعات خارجی تصمیم گیری هایمان باشیم، گفت: اتفاقی که برای بازی دارای مجوز و رده بندی سنی «کلش آو کلنز» افتاد، تبعات خارجی زیادی داشت و ما با بیش از 20 تماس تلفنی و ایمیلی از شرکت های بین المللی درباره امنیت سرمایه گذاری در ایران مواجه شدیم و این موضوع به توسعه صنعت بازی در ایران صدمه می زند. 

 صنعت بازی ایران ناشناخته است
کریمی قدوسی با اظهار امیدواری به انتشار بازی های ایرانی در بازارهای بین المللی پس از برگزاری رویداد TGC گفت: حدود 20 بازی در ایران وجود دارند که قابلیت عرضه در بازی های جهانی دارند. بدین منظور از یک ماه پیش کارگاه هایی برای بازی سازان در حال برگزاری است تا با ارتقای این بازی ها، آنها را آماده معرفی به ناشران بین المللی کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به لغو برخی رویدادهای بین المللی در ایران، آیا از بابت لغو ناگهانی TGC نگرانی ندارد گفت: روز چهارشنبه با بیست سازمان و ارگان فرهنگی کشور جلسه داریم تا اهمیت و موضوع نمایشگاه TGC را توضیح دهیم و با اقداماتی که بنیاد ملی بازی های رایانه ای انجام می دهد، مشکلی برای نمایشگاه پیش نخواهد آمد.

 تشریح اهداف TGC
مهرداد آشتیانی مدیر پروژه TGC نیز در این نشست خبری درباره بخش های مختلف این رویداد توضیح داد: بخش B2B نخستین بخش نمایشگاه TGC است که در آن جلسات تجاری برگزار می شود. 
وی با بیان اینکه بخش دوم TGC برگزاری کنفرانس های بازی سازی است، گفت: در این رویداد برگزاری 60 کنفرانس با حضور 30 سخنران بین المللی در 5 محور طراحی بازی، تولید، کسب و کار، فنی و هنری پیش بینی شده است. همچنین 5 کلاس یک روزه در هر بخش برگزار خواهد شد.
مدیر پروژه نمایشگاه TGC ادامه داد: بخش سوم این رویداد روز ناشران نام دارد و  تولیدکنندگان و ارایه دهندگان محتوای داخلی در حضور ناشران و سرمایه گذاران داخلی و خارجی به معرفی پروژه های خود خواهند پرداخت.
آشتیانی گفت: بخش دیگر این رویداد نیز به بازی سازان مستقل اختصاص یافته است و در صورتیکه این گروه محصول قابل عرضه ای در نمایشگاه داشته باشند، از یک غرفه رایگان 4 متری برخوردار خواهند شد.

 حضور موثر گیم کانکشن
آشتیانی با بیان همکاری شرکت فرانسوی گیم کانکشن (Game Connection) در برگزاری رویداد TGC گفت: این مجموعه نمایشگاه های معروف Game Connection را در فرانسه و آمریکا برگزار می کند و قرار است به صورت انحصاری در خاورمیانه با ایران همکاری کند.
وی با بیان اینکه گیم کانکشن موثرترین نمایشگاه صنعت بازی های رایانه ای را برای انجام توافقات تجاری در جهان برگزار می کند، گفت: این مجموعه در برگزاری نمایشگاه TGC متعهد به حمایت در تولید و تهیه محتوای سخنرانان خارجی، دعوت از 30 خریدار خارجی، بازاریابی بین المللی، تسهیل ایاب و ذهاب سخنرانان و خریداران خارجی، اختصاص نرم افزار قرار ملاقات (Meeting Application) قدرتمندش به این رویداد و  کمک در روند مدیریت و برگزاری TGC شده است.
آشتیانی با بیان اینکه هیات مشاوران TGC با حضور 5 فعال بازی سازی خارجی و 5 فعال ایرانی تشکیل شده است، گفت: مشاوران خارجی از افراد شناخته شده صنعت بازی های رایانه ای هستند و در نویسندگی و طراحی بازی های مشهوری مانند Far Cry 2، Tomb Raider، BioShock، Call of Duty و Soldier Of Fortune مشارکت داشته اند.
وی افزود: هیات مشاوران ایرانی نیز از بهترین بازی سازهای ایران هستند و ساخت بازی های مطرحی چون گرشاسب، shadow blade و آسمان دژ را بر عهده داشته اند.

 تخفیف 20 درصدی برای ثبت نام زودهنگام
آشتیانی درباره زمان بندی نمایشگاه TGC توضیح داد: ثبت نام برای حضور در کنفرانس ها، نمایشگاه  و استفاده از اپلیکیشن قرار ملاقات از 25 دی ماه آغاز شده و تا 15 فروردین ماه ادامه خواهد داشت. با این حال کسانی که تا 26 اسفندماه ثبت نام کنند، از تخفیف 20 درصدی بهره مند خواهند شد. 
مدیر پروژه TGC ادامه داد: فراخوانی برای دعوت از فعالان صنعت بازی های رایانه ای جهت سخنرانی در این رویداد منتشر شده و علاقه مندان می توانند پروپوزال خود را تا 29 بهمن ماه برای بنیاد ملی بازی های رایانه ای ارسال کنند.

 حمایت ویژه از دانش بنیان ها
مدیر پروژه TGC گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکت های دانش بنیان حوزه بازی های رایانه ای برای حضور در این رویداد تسهیلات حمایتی پرداخت می کند. همچنین بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز به رایگان غرفه 4 متری در اختیار بازی سازان مستقل قرار خواهد داد.
اشتیانی افزود: قرار است Pierre Pilon آموزش دهنده اصلی نحوه ارایه پروژه (Pitch Trainer) در شرکت Ubisoft Montréal نیمه اول اسفند به ایران آمده و کارگاهی یک روزه برای آموزش نحوه معرفی بازی ها به ناشران بین المللی برای بازی سازان ایرانی برگزار کند. پس از این کارگاه نیز به شرکت های علاقه مند مشاوره تخصصی ارایه خواهد داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :