آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200516
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1395 10:33
تعداد بازدید : 1301

وزیر ارتباطات اعلام کرد:

تماس با شبکه های اجتماعی خارجی برای حفظ حریم کاربران ایرانی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص مشوق برای راه اندازی شبکه های اجتماعی بومی خبر داد و خواستار اقدام بخش خصوصی و دانشگاهی کشور نسبت به راه اندازی چنین شبکه هایی شد.

ایرنا- رییس جمهوری درتازه ترین گفت و گوی تلویزیونی خود با مردم ضمن بیان حقوق شهروندی گفت: «مردم باید به حقوق خودشان توجه کنند، مساله استفاده از فضای مجازی و شبکه های مجازی در چارچوب قانون حق مشروع مردم است، اینطور نیست که هر کس بتواند فردا صبح بگوید مردم از این فضا استفاده کنند یا نکنند».
در همین رابطه محمود واعظی شبکه های اجتماعی بومی را بهترین ظرفیت برای استفاده مردم از حق خود در این باره دانست و افزود: ایجاد و راه اندازی شبکه اجتماعی بومی به جد مورد حمایت و تشویق قرار گرفته و جذابیت های فراوانی برای ایجادکنندگان آن در نظر گرفته شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مردم می توانند تا راه اندازی شبکه های اجتماعی بومی از شبکه های موجود استفاده کنند، افزود: تماس هایی با مسوولان شبکه های اجتماعی خارجی گرفته شده و از آنان خواسته شده است نسبت به رعایت حریم خصوصی کاربران ایرانی همه تلاش خود را به کار 
گیرند.
وی ادامه داد: رعایت همه قوانین و مقررات کشورمان و همچنین مسدود کردن همه سایت ها و پیام های غیراخلاقی از مسوولان خارجی شبکه های اجتماعی خواسته شده است تا مردم ایران راحت تر بتوانند از این نوع شبکه ها استفاده کنند.
واعظی افزود: غالب مردم به دنبال استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی هستند و راه اندازی شبکه اجتماعی بومی می تواند این خواسته مردمی را برآورده کند.
وی از تشویق بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان با کمک دانشگاه ها برای راه اندازی شبکه اجتماعی داخلی خبر داد و گفت: شبکه های اجتماعی داخلی می توانند بهتر در اختیار مردم باشند، ضمن اینکه پایبندی بیشتری به حفظ قوانین کشور خواهند داشت.
واعظی گفت: شبکه اجتماعی بومی با توجه به اینکه از پهنای باند داخل استفاده می کند و بر بستر شبکه ملی اطلاعات خواهد بود، 50 درصد تعرفه ارزان تر اینترنت برای مردم به همراه دارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: علاوه برآن سرعت دسترسی به مطالب در شبکه اجتماعی داخلی افزایش می یابد و کیفیت هم بسیار بالاتر خواهد بود.
وی با بیان اینکه دنبال ایجاد شبکه های بومی منطبق با نیازهای داخلی هستیم، گفت: شبکه های اجتماعی خارجی باید رعایت همه تاکیدهای ایران را داشته باشد، زیرا اکنون بسیاری از خانواده ها از این شبکه ها استفاده می کنند.
واعظی استفاده مفید بیشتر مردم از شبکه های اجتماعی را یادآور شد و گفت: درصد بسیار کمی دنبال مطالب غیر اخلاقی هستند که آنها هم باید از طریق دستگاه های ذیربط رسیدگی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :