آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200514
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1395 10:32
تعداد بازدید : 576

شکایت خریداران از قطعه‌فروش‌های بازار کامپیوتر

قطعات مرجوعی و کارکرده را به اسم آکبند می فروشند

از آنجا که بی رونقی بازار نوت بوک در ماه های گذشته موجب رونق بازار قطعات کامپیوتری شده است، در بازار این کالا شاهد بروز برخی سوءاستفاده ها هستیم.


مریم عسگری
بر اساس بررسی های صورت گرفته از بازار کامپیوتر و بنا بر شکایت برخی از خریداران از فروشندگان قطعات کامپیوتری، مشخص شده است که گران فروشی، فروش قطعات قاچاق با گارانتی های بی نام و نشان، فروش قطعات مرجوعی و همچنین فروش قطعات کارکرده به اسم آکبند در بازار کامپیوتر رواج یافته است.
محمد گیلانی، یکی از خریداران قطعات کامپیوتری که به قصد ارتقای رم به بازار مراجعه کرده است، می گوید: در یک ماه گذشته چند بار برای خرید رم به بازار مراجعه کردم و هر بار با قیمتی جدید مواجه شدم. سرانجام تصمیم گرفتم برای ارنقای رم اقدام کنم. اما وقتی قصد خرید داشتم فروشنده اعلام کرد باید نوت بوک را به واحد فروشگاهی ببرم تا خود رم را در دستگاه قرار دهد. وی افزود: به هر دلیلی برای انجام این کار مجاب شدم، اما وقتی نوت بوک را برای تعویض رم به فروشگاه بردم، فروشنده رم را در محل دیگری تعویض کرد. وی افزود: وقتی اعتراض کردم گفت: هر وقت رم دستگاه ایراد پیدا کرد، تعویض رم با تخفیف انجام می شود. بنا به گفته های این شخص، فروشنده حدود 15 هزار تومان بابت نصب رم از وی دریافت کرده است.
مشکلات این چنینی در بازار کامپیوتر به وفور مشاهده می شود. در این زمینه اتحادیه اعلام کرده است، در صورت بروز چنین مشکلاتی حتما مراتب را به اتحادیه اطلاع داده تا با متخلف برخورد شود. 
کارشناسان نیز در این باره می گویند: هم اکنون نیمی از بازار قطعات کامپیوتری نظیر رم، پاور، کارت صدا و مواردی از این قبیل را نمونه های مرجوعی، قاچاق، کارکرده تشکیل داده اند و اتحادیه همانطور که روی بحث قاچاق نوت بوک و تبلت تمرکز دارد، باید در حوزه قطعات کامپیوتری هم ریزبین باشد.
کارشناسان همچنین به خریداران توصیه کردند قطعات کامپیوتری را در جعبه پلمب شده و با گارانتی تحویل بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :