آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200427
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1395 11:8
تعداد بازدید : 609

پهپاد محبوب دی جی آی برای فیلم سازها

فانتوم 4 از محبوب ترین پهپادهای شرکت DJI در بازار است که برد آن یک کیلومتر است.

فناوران- فانتوم 4 که درواقع قابل توجه ترین به روز رسانی در پرنده های بدون سرنشین این شرکت محسوب می شود، به فناوری های ویژه ای چون پیشگیری از برخورد با موانع مجهز شده است. 
فناوری پیشگیری از برخورد با موانع شامل دو دوربین جلویی است که پهپاد به لطف آنها می تواند موقعیت اجسام و فاصله آنها را تشخیص دهد. 
بنابراین فانتوم 4 علاوه بر اینکه مسیر اصلی را حفظ می کند، به صورت خودکار اطراف موانع حرکت می کند و اگر نتواند مسیر جایگزینی برای خود پیدا کند، بر فراز سوژه به حالت شناور و بدون حرکت باقی می ماند.
قابلیت دیگر این پهپاد که موجب محبوبیت آن شده است، بهره مندی از دنبال کننده هوشمند مبتنی بر دید و مجموعه ای از امکانات دیگر است.
به لطف فانتوم 4 می توانید هر سوژه ای را با استفاده از اپ اختصاصی DJI انتخاب کنید تا پهپاد آن را دنبال کند و تصاویر مربوط به رفتار آن را به صورت زنده در اختیارتان قرار دهد. 
این یعنی می توانید یک دوچرخه، ماشین، حیوان یا هر چیزی را که در تیررس دوربین های درون پهپاد قرار دارد، بدون نیاز به دستگاه های موقعیت یاب مستقر روی زمین تحت نظر بگیرید.
دوربین این پرنده دیجیتالی نیز به روزرسانی مختصری دریافت کرده و تصاویر گرفته شده توسط آن شارپ تر از گذشته به نظر خواهند آمد.
فانتوم 4 می تواند تا 28 دقیقه بعد از هر بار شارژ پرواز کند که این رقم تقریبا دو برابر میزان دوام باتری فانتوم های یک و دوم بهره مند از دوربین است و در نتیجه نمی توان آن را نادیده گرفت. 
البته اگر از ویژگی تازه ای به نام Speed mode یا مد سرعت در این محصول استفاده کنید، مصرف باتری پهپاد کمتر از میزان اعلام شده خواهد بود. بیشینه سرعت این پرنده نیز برابر با 72 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است که درواقع 16 کیلومتر بر ساعت از مدل فانتوم 3 سریع تر است. قیمت این پهپاد حدود 4 میلیون و 700 هزار تومان اعلام شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :