آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200424
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1395 10:59
تعداد بازدید : 477

روتر Wi-Fi چیست و هنگام خرید آن به چه مواردی توجه کنیم؟

در بیشتر خانه ها روترهایی دیده می شود که چند سالی است در حال کارکردن هستند. هر سال دستگاه های جدیدی به صف دستگاه های قدیمی متصل به این روتر ها اضافه می شوند و فشار را روی یک روتر از دور خارج شده بیشتر می کنند. برای اینکه شما روتری به روز داشته باشید، باید بدانید به چه مشخصه هایی در یک روتر توجه کنید. در حقیقت اگر شما بخواهید با تکنولوژی روز دنیا حرکت کنید نیاز دارید تا روترتان را هر 2 سال یک بار عوض کنید. اما چه روتری مناسب شماست؟ این مطلب را بخوانید تا پاسخ را دریابید.


 روتر های Wi-Fi تک باند، دو باند و سه باند
سیگنال های Wi-Fi روتر شما، مانند بزرگراه هایی نامریی در باند های رایویی حرکت می کنند. هر باند یک لاین محسوب می شود و برای اینکه اخلالی در مسیر داده های شما ایجاد نشود، در یک لاین مخصوص حرکت می کنند. کارایی مودم شما به تعداد باند های آن تک، دو و سه باند بستگی دارد؛ چرا که بعضی دستگاه ها پهنای باند بیشتری مصرف می کنند.
 یک بزرگراه سه لاینه (روتری 3 بانده)، یک کانال 2/4 GHz و 2 کانال 5GHz برای پشتیبانی از چندین دستگاه دارد و این برای خانواده ها مناسب است؛ چراکه هر خانواده میانگین 8 دستگاه به روتر متصل می کند و پهنای باند زیادی مصرف می کند.
 بهترین جا برای قرار دادن روتر
برای اینکه مطمئن شوید از نهایت پتانسیل سیگنال Wi-Fi خود استفاده می کنید، روتر خود را در محلی میانی و مرتفع قرار دهید مثل میز یا قفسه. 
از دیوارهای بتونی، اجسام فلزی و دستگاه های هواساز دوری کنید.
 همچنین از قرار دادن اجسام بزرگ و دستگاه های الکترونیک نزدیک روتر خودداری کنید؛ چراکه برد روتر را کاهش می دهند.
 اگر خانه بزرگی دارید که دستگاه ها از روتر دور هستند، از یک افزایش دهنده برد برای تقویت سیگنال استفاده کنید.
اگر هنوز هم سرعت شما مطلوب نیست، ممکن است سرعت اینترنت شما پایین باشد و هر هزینه ای روی تجهیزات شبکه خانه مثل روتر و مودم تاثیری ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :