آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200419
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1395 10:52
تعداد بازدید : 1087

تلاش سازمان فناوری اطلاعات برای بهبود تعرفه دیتا

رییس سازمان فناوری اطلاعات از پیگیری امور برای بهبود تعرفه خدمات دیتا در ایام دهه فجر خبر داد.


ایسنا- نصرالله جهانگرد در پاسخ به این سوال که در ماه های آخر فعالیت دولت یازدهم وعده های داده شده در زمینه اینترنت تا چه اندازه محقق شده است، گفت: آقای رییس جمهور دسترسی مردم به اطلاعات و دانش از طریق شبکه های اطلاعات ملی و همچنین دسترسی به اینترنت بین الملل را جزو حقوق شهروندی مردم می دانند و بر همین اساس از ابتدای دولت در این باره تلاش های متعددی صورت گرفته است.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه اکنون به طور تقریبی خدماتی که مردم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت می کنند، رشد ۱۰ برابری داشته گفت: البته در مجموع شرایط حوزه فاوا به گونه ای است که هر قدر در آن تحول رخ داده و کار شود، همچنان جای کار وجود دارد. بر همین اساس برای رسیدن به نقطه و جایگاه مطلوب باید گام های بیشتری برداشته شود.
وی ادامه داد: ما هنوز در جایگاه ۱۳ یا ۱۴ منطقه قرار داریم درحالی که طبق برنامه توسعه باید رتبه دوم منطقه را به خود اختصاص می دادیم. متاسفانه غفلت از سرمایه گذاری و تدابیر لازم در دو دولت گذشته موجب شد با شکافی در این حوزه مواجه شویم. ما نیز در دولت برای حل این موضوع تلاش های متعددی کردیم، اما همچنان این عقب ماندگی ها به طور کامل جبران نشده است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات همچنین عنوان کرد: به هرحال اکنون مردم کشور در نقاط مختلف از طریق شبکه موبایلی و ثابت امکان دسترسی به دیتا را دارند. البته در جریان ارایه این خدمات به طور طبیعی نکاتی نیز وجود دارد. به عنوان مثال در حوزه بهبود نظام تعرفه گذاری یا نظام مهندسی کار پیگیری های متعددی در وزارتخانه انجام می شود و امیدواریم در ایام دهه فجر اخبار جدیدی در این زمینه اعلام شود.
جهانگرد گفت: در حال حاضر برای ارایه تعرفه های بهتر در خدمات دیتا و همچنین دسترسی به کیفیت بهتر سرویس ها تلاش های متعددی در حال انجام است و این امور مراحل نهایی خود را طی کرده و به زودی اعلام خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :