آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200418
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1395 10:51
تعداد بازدید : 473

سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری غول تراشه‌ساز روی فناوری‌های خرید

با حسگرهای اینتل به بازار بروید

اینتل در حال راه اندازی پلات فرم جدیدی است که می تواند خرید را برای مشتریان جالب تر و به روزتر کند.

رایورز- هرچند تکنولوژی روز به روز تجربه خرید را پیشرفته تر می کند و آن را ارتقا می دهد، ولی اینتل می خواهد رشدی فراتر از سرعت تکنولوژی داشته باشد و تجربه های پیشرفته تر و جالب تری برای مردم رقم بزند. 
این غول آی تی، در حال راه اندازی یک پلات فرم مخصوص خرده فروشی است که می تواند مجموعه ای از حسگرها، کیت های نرم افزاری و دیگر اجزای فروشگاهی را در یک بسته دور هم جمع کرده و مجموعه ای مفید و اثربخش ارایه دهد.اینتل به دنبال آن است که به فرآیند موجودی گرفتن، ارایه  بازخورد روی عادت های خرید و شخصی سازی آن سرعت بخشد و تا جایی که امکان دارد، در وقت افراد صرفه جویی کند. البته فروشگاه ها هم از این طرح اینتل نفع می برند و با این اقدام، خیلی از امور برای آنها آسان می شود و می توانند به شکلی بهتر و صحیح تر به مردم خدمت رسانی کنند. در این زمینه سنسورهای اینتل مهم ترین نقش را ایفا خواهند کرد.
شرکت اینتل برای پنج سال آینده، بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار روی صنعت خرده فروشی سرمایه گذاری می کند و قصد دارد در این مدت با در نظر گرفتن امکانات و همچنین موانعی که در این مسیر پیش رو دارد، به اهداف خود برسد. گفتنی است این روش تنها راه حلی نیست که اینتل برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کرده و سایر راه حل ها نیز در راه هستند و در آینده ای نه چندان دور علنی خواهند شد.
شرکت مورد بحث قصد دارد این پلات فرم را در نمایشگاه به نمایش بگذارد. مثلاً ShopperMXTM HIVE  برای مغازه ها، فروشگاه ها و به طور کلی برای خرده فروشی ها، پیش نمایشی از واقعیت مجازی را برای صفحات فروشگاهی راه اندازی کرده است. به طور خلاصه می توان گفت اگر این پلات فرم شرکت اپل بتواند محدودیت های مربوط به تکنولوژی را از پیش رو بردارد، به خوبی مورد استقبال مردم و منتقدان قرار می گیرد و می تواند خیلی زود جایگاه خود را در بازار فناوری پیدا کند.
به احتمال زیاد اینتل نخستین اسمی نیست که در زمینه خرده فروشی می شنوید و مسلماً شرکت های دیگری هم هستند که در این زمینه فعالیت می کنند، اما تفاوت با سایر شرکت ها این است که همواره در بین رقبای خود پیشتاز بوده و محصولاتی قدرتمند را به نام خود ثبت کرده است. 
یکی از راه هایی که اینتل می تواند از طریق آن در کسب و کار اینترنت چیزها پیشرفت کند، استفاده از همین پلات فرم هاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :