آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200415
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1395 10:46
تعداد بازدید : 546

در بیست و نهمین نشست شورای گفت‌وگوی استان تهران مطرح شد

تهران پایلوت طرح تامین مالی بنگاه های کوچک می‎شود

بیست و نهمین نشست شورای گفت وگوی استان تهران با حضور سید حسین هاشمی، استاندار تهران که ریاست این شورا را برعهده دارد، برگزار شد.

اتاق تهران-  اعضای شورای گفت وگوی تهران در این نشست به استماع گزارشی از وضعیت صنایع بنگاه های کوچک و متوسط که توسط ابراهیم بهادرانی، مشاور عالی رییس اتاق تهران ارایه می شد، نشستند. 
بهادرانی در ابتدای سخنانش از نبود تعریف واحد از بنگاه های کوچک و متوسط گفت و افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت، بنگاه هاي با كمتر از 50 نفر كاركن و مركز آمار ایران بنگاه هاي كمتر از 100 نفر كاركن را کوچک و متوسط می داند با این تفاوت که بنگاه هاي كمتر از 10 نفر كاركن را خرد می نامد و سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ایران نیز بنگاه هاي بين 50-5 نفر را کوچک و متوسط 
می داند.
 او با بیان اینکه این بنگاه ها 24 درصد سرمایه و 41 درصد اشتغال را دربردارند، گفت: با توجه به کمبود سرمایه و رشد منفی سرمایه گذاری و افزایش بیکاری در چند سال اخیر، باید به سرمایه گذاری در  SMEها بیشتر توجه شود.
در همین حال، محمد آقایی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان تهران نیز به طرحی پرداخت که به موجب آن قرار است استان تهران در زمینه تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط پایلوت شود.
به گفته آقایی بخش خصوصی باید در ارایه آمار دقیق از آمارSME ها در کشور میدان دار باشد. او گفت: اگر حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط به نتایج مطلوبی منتهی نمی شود، به این دلیل است که قانون تجارت مصوب دهه 1330 مبنا قرار گرفته است.
شورای گفت وگوی استان تهران که در هر نشست خود به مسایل مهم اقتصاد پایتخت می پردازد، در این نشست نیز وضعیت صنایع کوچک و متوسط و راهکارهای رونق این بخش را مورد بررسی قرار داد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :