آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200413
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1395 10:29
تعداد بازدید : 1276

930 استارت آپ ICT شناسایی شدند

رییس مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب وکارهای نوپای فاوا از شناسایی ۹۳۰ کسب و کار و ثبت بیش از ۵۵۰ ایده استارت آپی در این مرکز خبر داد و گفت: بانک اطلاعاتی کسب و کارهای نوپا ایجاد شد.

مهر- شهلا اصولی با بیان اقدامات صورت گرفته در مرکز توانمندسازی و تسهیل گری فعالیت کسب و کارهای نوپای سازمان فناوری اطلاعات ایران، از اقدام برای اجرای طرح بانک اطلاعاتی استارت آپ ها خبر داد و گفت: این بانک اطلاعاتی با مشارکت بازیگران زیست بوم کسب وکارهای نوپا در حال تکمیل است.
وی با بیان نقش مرکز توانمندسازی کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات در ایجاد این بانک اطلاعات گفت: ما اصرار و الزامی برای استفاده از این بانک اطلاعاتی  ایجاد نکردیم و حتی اطلاعاتی که وارد می شود، به طور عمومی در معرض نمایش قرار می گیرد تا سایر نهادها و بخش ها نیز بتوانند از آن استفاده کنند؛ بنابراین ما فرآیند نظارتی روی فعالان استارت آپی نداریم و در این مرحله نیز ثبت نام در این بانک اطلاعاتی کاملا آزاد گذاشته شده است.
رییس مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب وکارهای نوپای فاوا در سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه اگر در فرآیند ثبت نام نقصی در اطلاعات وجود داشته باشد، همکاران ما در مرکز با افراد تماس می گیرند و پیگیری های لازم را انجام می دهند. گفت: با این شرایط تا امروز بیش از ۹۳۰ کسب وکار نوپا و ۵۵۰ ایده در سایت این مرکز ثبت نام کرده اند. همچنین ۷۹ سرمایه گذار از طریق سایت این مرکز، برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده اند.
اصولی گفت: این افراد می توانند به راحتی از طریق سایت این مرکز، درخواست همکاری ارسال کنند یا با یکدیگر از طریق بخش پیام تعبیه شده در سایت در تماس باشند.
به گفته وی، بستر ارتباطی برای سرمایه گذاران و شتاب دهنده ها نیز فراهم شده است تا بتوانند عملکرد بهتری در جذب کسب وکارهای مورد نظر خود داشته باشند.
رییس مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب وکارهای نوپای فاوا با بیان اینکه ما مداخله ای در این فرآیند نداریم اما در هر مرحله ای که نیاز باشد، می توانیم خدمات مشاوره ارایه دهیم گفت: زیست بوم استارت آپ های ما در شرایط فعلی هنوز جوان است و هر چقدر این مراحل ساده و سریع انجام شوند، موثرتر است. اما در آینده شرایطی مانند دریافت مجوز سطح کیفی خدمات از سرمایه گذاران برای نحوه همکاری با استارت آپ ها یا ارزیابی مربیان و دسته بندی آنها را در برنامه داریم.
وی در پاسخ به اینکه بیشترین استارت آپ ها در کدام رسته مشغول به فعالیت هستند، گفت: در حال حاضر بیشترین کسب وکارها حول سه محور تجارت الکترونیکی، محتوا و آموزش شکل گرفته اند که طبعا هریک از آنها دارای زیرمجموعه های متنوعی هستند. در رتبه های بعدی می توان به فناوری های مالی، توسعه بازار و موضوعات اجتماعی پرداخت.
اصولی با بیان اینکه در توسعه یک استارت آپ، فناوری اطلاعات بستر فعالیت را فراهم می کند و نقش فعال کننده دارد، گفت: می توانیم بگوییم نقش IT در کسب وکارهای نوپا کاملا کلیدی است اما این کسب وکارها لزوما خدمات مستقیم فناوری اطلاعات ارایه نمی کنند.
رییس مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب وکارهای نوپای فاوا ادامه داد: نکته دیگر این است که کسب وکارهای نوپا روی موضوعات میان صنفی نیز فعالیت گسترده ای دارند؛ درنتیجه ممکن است با چند حوزه مختلف به طور مستقیم در ارتباط باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :