آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200408
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1395 10:26
تعداد بازدید : 1340

رییس سازمان صدا و سیما اعلام کرد:

قانون گذاری صدا و سیما در حوزه صوت و تصویر به دستور رهبر انقلاب

رییس رسانه ملی با بیان مشکلات مالی سازمان گفت: با وجود این مشکلات ۶۵ شبکه تلویزیونی و ۸۳ شبکه رادیویی اداره می شود.

مهر- عبدالعلی علی عسکری در اختتامیه سیزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه درباره این اجلاس گفت: اجلاس سراسری فناوری رسانه بسیار پرکاربرد، ارزشمند و واقعا یک کارگاه تحقیقاتی که با سایر جشنواره ها شباهتی ندارد. در این اجلاس تبادل تجربیات، دانش، همدلی، همگرایی و هماهنگی بالا است.
وی درباره عمکرد حوزه فنی سازمان صدا و سیما گفت: اگر حوزه فنی یکپارچه عمل نکند، سازمان نمی تواند به درستی کار کند. حوزه فنی سازمان صدا و سیما حوزه ای حاکمیتی است. اگرچه شبکه ها می ‎توانند محتوا را تولید کنند؛ اما جان و اصل سازمان حوزه فنی است که به همه سازمان خدمت می کند. درواقع حوزه معاونت توسعه و فناوری رسانه حوزه ای زیربنایی و همکاران در این حوزه مثل سربازان گمنام در پشت صحنه کار می کنند.
عسکری با بیان وجود همه مشکلات که این رسانه با آنها مواجه است، بیان کرد: با همه مشکلاتی که داریم، افق جهانی ما بلند است و به سمت رسانه هایی در بستر فضای مجازی و تعامل حرکت می کنیم.
علی عسکری ادامه داد: هم اکنون بیش از ۲۰۰ شبکه فارسی زبان که عمدتا هم دشمن هستند، روی جمهوری اسلامی برنامه ریزی می کنند که این مساله اتفاقی نیست؛ بنابراین همانطور که جمهوری اسلامی به شکلی افتخارآمیز در برابر دشمنان ایستاده، رسانه ملی هم ایستادگی خود را نشان می دهد و از طریق ماهواره ها و فضازی مجازی در این مسیر حرکت می کند.
وی درباره حوزه فضای مجازی گفت: کانون و مالکیت فضای مجازی آمریکاست که برای تخریب خانواده های ما تلاش می کند و اکنون ما در زمینه فضای مجازی عقب هستیم. در زمینه برودکست تلاش ما ادامه دارد و اگر بودجه باشد، می توانیم برنامه های فاخرتر و سریال های بلند و فاخر بسازیم و اگر بودجه کمتر باشد، این اتفاقات کمتر رخ می دهد.
رییس رسانه ملی گفت: در حوزه استفاده از فضای مجازی، نخستین هدف ما این است که تلویزیون و پخش برودکست ارتقا یابد و ضریب نفوذ آن بالا رود. قدم بعدی حمایت از تلویزیون تعاملی و آی پی تی وی است.
وی به تاکید مقام معظم رهبری بر فعالیت صدا و سیما در حوزه فضای مجازی پرداخت و گفت: بر این اساس ما سازمان تنظیم مقررات خود و تصویر فراگیر را در فضای مجازی راه اندازی کردیم که کار بسیار بزرگی است. طبق تقریر مقام معظم رهبری تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی منحصرا در اختیار صدا و سیماست و ما برای انجام این دستور یک معاونت ایجاد کردیم و از افرادی که می خواهند در این حوزه سرمایه گذاری کنند، حمایت می کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :