آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200300
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1395 0:22
تعداد بازدید : 691

سمینار آشنایی با آخرین تغییرات بخشنامه 3/14 برگزار شد

سمینار یک روزه آشنایی با آخرین تغییرات بخشنامه 14/3 تامین اجتماعی و سرفصل های مرتبط با صدور مفاصاحساب با حضور نمایندگان رسمی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان ها برگزار شد.


فناوران- این نشست با حضور فریبا مهدیون، رئیس کارگروه بیمه و مالیات سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، جواد برادران عضو کارگروه بیمه و مالیات سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، اصغر رضانژاد، دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران و نمایندگان رسمی نظام های استانی برگزار شد.
این سمینار یک روزه که در تاریخ 29 دی ماه ساعت 10 تا 13 توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برگزار شد، فرصتی برای تعامل نمایندگان نظام های استانی با کارگروه بیمه و مالیات سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران در خصوص انتقال تجربیات آن ها در زمینه بخشنامه 14/3 و آخرین تغییرات و سرفصل های مرتبط با صدور مفاصاحساب مهیا ساخت.
مهدیون درخصوص سابقه ایجاد کارگروه بیمه و مالیات در سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران گفت: در سال 92 کارگروه بیمه و مالیات به دلیل وجود مشکلات و ابهاماتی که اعضا در امور مالیاتی و بیمه مواجه بودند، راه اندازی شد. این کارگروه طی جلسات کارشناسی متعدد با سازمان تامین اجتماعی و هماهنگی با کارشناسان آن سازمان، موفق شد 30  عنوان قرادادی مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات را به 11 عنوان قبلی بخشنامه 14/3 جدید درآمد اضافه کند که این بندها حاصل بررسی ها و تصمیمات کمیسیون های استاندارد، نرم افزار، شبکه، امنیت سازمان بوده است.
او افزود: سازمان تامین اجتماعی مجاب شد با توجه به پیشرفت صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات عناوین قراردادها را به روزرسانی کند. سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز موظف به اطلاع رسانی به اعضا در سراسر کشور است.
رضانژاد نیز روند پیگیری ها در نظام صنفی رایانه ای استان تهران را تشریح  کرد و گفت: پس از ابلاغ دستور اداری سازمان تامین اجتماعی مبنی بر اصلاح بخش نامه 14/3 جدید درآمد، به تمامی شعب سازمان تامین اجتماعی در تهران، ری و شمیرانات طی نامه ای اطلاع داده شد. او افزود: طبق این دستورالعمل برای تمامی قراردادهایی که موضوع آن با عناوین ذکرشده در بخشنامه 14/3 منطبق باشد و درصورتی که شرکت بدهی به سازمان تامین اجتماعی نداشته باشد، باید مفاصاحساب صادر شود.
در ادامه این نشست هریک از نمایندگان نظام های استانی به بیان نقطه نظرات و طرح مشکلاتی که اعضا در هر استان در خصوص بخشنامه 3/14 و امور مالیاتی داشت، پرداختند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :