آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2001
تاریخ انتشار : 23 مهر 1390 6:44
تعداد بازدید : 1505

کرایسیس

طرف و هجوم موجودات فضایی که به هیچ چیز جز نابودی بشر رضایت نمی دهند از سوی دیگر، جوامع انسانی را در شرف اضمحلال قرار داده است.

دنیا گرفتار بحران است. توفان‌ها و تغییرات آب و هوایی از یک

موجودات فضایی همه جا هستند و در خیابان‌ها پرسه می‌زنند. همراه با مهاجمان فضایی، بیماری واگیردار کشنده‌ای هم به جان مردم افتاده، آسمان رنگ خون گرفته و همه جا دارد می‌سوزد. ارتش و پلیس توان ایستادگی در برابر مهاجمان ندارند. مقاومت، نیازمند دسترسی به فناوری‌های فوق پیشرفته است، فناوری‌هایی که سربازان زمینی در اختیار ندارند.

اما یک مرد و تنها یک مرد هست که می‌تواند بماند و بجنگد؛ ابرسربازی که به فناوری Nanosuit 

مجهز است. او تنها امید بشریت در برابر هجوم موجودات فضایی محسوب می‌شود و ...

طبیعی است که داستان به نظرتان آشنا بیاید. دوباره با Crysis روبه رو هستید، بازی زیبا و خوش ساختی که نخستین بار در سال 2007 میلادی به علاقه‌مندان بازی‌های رایانه‌ای عرضه شد و چهار سال بعد از آن یعنی در همین سال 2011 نسخه دوم آن هم با نامCrysis2 به بازار آمد. اما خبر خوش امروز، عرضه این بازی برای کنسول‌های PS3

و Xbox است.

عرضه نسخه کنسولی کرایسیس اگرچه خوشحال‌کننده است، اما همین ابتدا باید اعتراف کنیم که با وجود همه جذابیت‌های نسخه کنسولی، هنوز به پای بازی اول روی PC نمی‌رسد.

هرجا راجع به بازی سال 2007 کرایسیس سخنی به میان بیاید، مطمئنا بحث به گرافیک بازی می‌کشد. کرایسیس از این نظر یک بازی عالی بوده و هست. کرایسیس در ژانر تیراندازی اول شخص (fps) ارایه شده اما کیفیت ماجرایی کرایسیس تاحدی خوب است که برای بسیاری تیراندازی در رده دوم اهمیت قرار می‌گیرد.

حالا صاحبان Xbox360 و PlayStation 3 می‌توانند این بازی را روی کنسول خودشان تجربه کنند، هرچند در این تجربه لذت بخش با تعدادی از نقایص در رابط کاربری هم مواجه می‌شوند که به جا مانده از Crysis 2است.

شما در کرایسیس در نقش نوماد (Nomad) قرار می‌گیرید، همان ابرسربازی که امید همه به اوست. نوماد عضوی از گروه سربازان ویژه است که این بار به جزیره‌ای در اقیانوسیه اعزام شده، جایی که سربازان کره شمالی، تعدادی از دانشمندان را زندانی کرده‌اند و آنها را به تحقیقاتی سری و مهم گمارده‌اند.کرایسیس البته راوی چندان خوبی نیست و اگر دنبال داستانی با چفت و بست عالی هستید، در کرایسیس پیدایش نمی‌کنید. اما فضای رازآلود بازی می‌تواند نقص داستانی آن را جبران کند و زمانی که لحظه کشف اسرار برای تان فرا می‌رسد، می‌بینید موضوع با آنچه پیش‌بینی می‌کرده‌اید متفاوت است و این، لذت کشف را دو چندان می‌کند.نیمه اول بازی، کرایسیس جذابیتش را به رخ می‌کشد. به جزیره که وارد می‌شوید، با مناسب ترین فضا برای جنگ و تعقیب و گریز مواجه خواهید شد. جزیره، در مقیاس بازی‌های تیراندازی بسیار بزرگ است و به شما امکان می‌دهد از روش‌های مختلفی استفاده کنید یا از مسیرهای مختلف بگذرید، سوار خودروهای اینجا و آنجا رها شده شوید و با استفاده از مسلسل دشمنان را از پا درآورید. شاید هم بخواهید با تفنگ دوربین دار سربازان کره‌ای را یکی یکی بکشید. حالا از هر راهی که بخواهید بروید، به تجهیزات نانو سوییت تان وابسته‌اید. این دستاورد تکنولوژیک در هر کاری، از سد حملات دشمن گرفته تا بالارفتن از بلندی و مخفی شدن، به کمک‌تان می‌آید. در نسخه PC باید این قابلیت را فعال می‌کردید، اما نسخه کنسولی روش کرایسیس 2 را پی گرفته و به صورت هوشمند قابلیت‌ها را فعال می‌کند.

در این جزیره و جنگل تودرتویش، اکشنی هیجان انگیز اتفاق می‌افتد. تنوع جغرافیایی فضای نظامی‌جذابیت و هیجان را برای‌تان به ارمغان می‌آورد.کرایسیس تا تمام شود، بسته به اینکه چقدر وقت صرف گشت و گذار کنید، 9 ساعتی طول می‌کشد؛ 9 ساعتی که پیشنهاد می‌کنیم از دستش ندهید.

360 و 3 PlayStation

نقاط قوت:

- محیط گسترده و زیبای بازی با انعطاف و حق انتخاب بالا

- قدرت‌های نانوسوییت

- تنوع وسایل نقلیه

- گرافیک و جلوه‌های صوتی عالی

 

نقاط ضعف:

- اواخر بازی، قابل پیش‌بینی است

- تعداد نقاط save زیاد است.

 

ناشر: EA Games

سازنده: Crytek

ژانر: Fps علمی- تخیلی

تاریخ انتشار: 4 اکتبر 2011

کنسول: Xbox

تعداد بازیکن: تک نفره

حالت آنلاین: تا 32 نفر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :