آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199911
تاریخ انتشار : 26 دی 1395 11:2
تعداد بازدید : 1225

روزگار سپری شده تلفن های سالخورده

از ۱۲۰ هزار دستگاه تلفن همگانی در سطح کشور، حدود ۷۹ هزار دستگاه با میانگین کارکرد ماهانه ۳۷ هزار تومان بوده (نزدیک به 3 میلیارد تومان) و ۴۱ هزار دستگاه تلفن همگانی (۳۴ درصد) فاقد کارکرد هستند.


ایسنا- محمدرضا بیدخام افزود: طبق نتایج آماری تحقیقات صورت گرفته تا آذر ۹۵، تعداد تلفن های همگانی در سال ۸۸ معادل ۱۷۶ هزار دستگاه بود و بنابراین به صورت میانگین، درآمد این بخش نسبت به ۷ سال پیش روند کاهشی داشته است.
وی افزود: بیشترین تلفن همگانی در استان تهران و البرز و کمترین آن در استان ایلام قرار دارد. این در حالی است که ۳۴ درصد از تلفن های همگانی کشور فاقد درآمد رها شده و باید از شبکه تلفن همگانی جمع آوری شوند. سخنگوی مخابرات اضافه کرد: از مجموع کارت های تلفن مصرفی (ماهانه) درکل کشور، استان تهران، آذربایجان شرقی و فارس در رتبه های نخست تا سوم قرار دارند.
وی میزان مصرف جهانی کارت تلفن همگانی در سال ۲۰۱۱ میلادی (سال ۱۳۹۰) را معادل ۲۲۰ میلیون کارت اعلام کرد و افزود: با بررسی های انجام شده میزان مصرف سالانه کارت تلفن همگانی در ۱۰ بازار نخست جهان، کشورهای مکزیک، ایران و ترکیه در جایگاه نخست تا سوم قرار دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :