آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199279
تاریخ انتشار : 18 دی 1395 10:55
تعداد بازدید : 1219

مهلت ساماندهی سیم کارت های بی هویت باز هم تمدید شد!

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اعلام کرد: مهلت مشترکان تلفن همراه برای تکمیل اطلاعات هویتی سیم کارت های شان تا پایان دی ماه تمدید شد.


سازمان رگولاتوری - حسین فلاح جوشقانی گفت: با آغاز اجرای طرح ساماندهی سیم کارت هایی با هویت نامشخص یا ناقص، از دو سال گذشته احراز هویت اطلاعات دارندگان سیم کارت در سامانه اپراتورهای تلفن همراه آغاز شده است.
وی با بیان اینکه تمدید مهلت تکمیل اطلاعات هویتی به منظور رفاه حال مشترکان بوده، افزود: در حال حاضر اطلاعات مربوط به حدود پنج میلیون مشترک در اپراتورهای تلفن همراه ناقص است که این مشترکان تا پایان دی ماه فرصت دارند برای تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با بیان اینکه اپراتورها موظفند اطلاع رسانی لازم را برای تکمیل اطلاعات مشترکان شان انجام دهند، افزود: مشترکان پس از دریافت پیامک از سوی اپراتورها باید برای تکمیل اطلاعات هویتی خود سریعاً اقدام کنند، در غیر این صورت ابتدا خط مشترک به حالت یک طرفه درآمده و پس از مدت کوتاهی ارتباط مشترک قطع خواهد 
شد.
براساس این گزارش به منظور اطلاع از وضعیت تعداد سیم کارت های به نام مشترک در هر اپراتور، از ابتدای سال ۹۵ سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن سیار راه اندازی شده است که مشترکان می توانند با مراجعه به سایت رگولاتوری به آدرس cra.ir در بخش خدمات الکترونیکی یا نشانی mobilecount.ir یا ارسال کد ملی خود به سرشماره ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱ از تعداد سیم کارت هایی که با کد ملی آنها ثبت شده، مطلع شوند.
فلاح گفت: اکنون این امکان فراهم شده است که در صورت فعال شدن هر سیم کارت جدید به نام مشترکان تلفن همراه، پیامک اطلاع رسانی با سرشماره CRA.IR به تمامی سیم کارت های فعال آن مشترک ارسال شود.
پیش از این قرار بود سیم کارت های بدون هویت تا 13 دی ماه یک طرفه شوند؛ اما ساماندهی این سیم کارت ها به پایان دی ماه موکول شد.
به گزارش فناوران، این برای چندمین بار در طول دو سال گذشته است که مهلت ساماندهی سیم کارت های بی هویت تمدید می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :