آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199278
تاریخ انتشار : 18 دی 1395 10:52
تعداد بازدید : 1107

شناسایی 3500 بازی رایانه ای غیر مجاز در کشور

رییس ستاد مبارزه با بازی های غیرمجاز بنیاد ملی بازی های رایانه ای کشور صنعت بازی های رایانه ای را نخستین صنعت پول ساز در حوزه فرهنگ دانست و گفت: 75 درصد از کاربران بازی های رایانه ای در سنین آسیب پذیر قرار دارند.


فارس- کردمیهن گفت: امروز حدود 3 هزار و 500 بازی غیرمجاز در تمام کشور شناسایی شده است.
وی بازی های غیرمجاز را به عنوان یک آسیب جدی برای کشور دانست و ادامه داد: یکی از مشکلات این است که اسم کار ما بازی است در حالی که اینطور نیست، وقتی به محتوای بازی نگاه می کنیم، می بینیم در این بازی ها اعتقادات و باورهای دینی و تربیت فرزندان در خانواده ها نشانه گیری شده است.
رییس ستاد مبارزه با بازی های غیرمجاز رایانه ای ادامه داد: یکی از آفت های بازی و مواردی که آن را از سایر محصولات خاص می کند، این است که نوجوانان و جوانان بازی را که انجام می دهند، به عنوان جزیی از بازی در آن وارد می شوند.
کردمیهن با بیان اینکه در حوزه بازی خود کاربر هدایتگر بازی است و آن بازی را هدایت می کند، اظهار کرد:  همزاد پنهانی در بازی ها خطر بزرگی است که وجود دارد.
وی افزود: در ایران هرگونه بازی رایانه ای دانلود و سپس تکثیر شده و با قیمت مناسب در بازار توزیع می شود، نازل بودن قیمت ها سبب در دست قرار گرفتن هر گونه بازی در بین نوجوانان و جوانان شده است.
رییس ستاد مبارزه با بازی های غیرمجاز رایانه ای کشور با بیان اینکه خانواده ها اطلاعات کافی درباره بسیاری از بازی ها ندارند، گفت: 23 میلیون کاربر در حوزه بازی های رایانه ای در کشور وجود دارد که 75 درصد از این کاربران در سنین آسیب پذیر سه تا 16 سال قرار دارند.
کردمیهن با بیان اینکه امروز بازی وارد سبد خانواده ها شده است، گفت: خانواده ها برای خرید یک بازی روی فرزندان خود هیچ گونه نظارتی ندارند. ایران یکی از کشورهایی است که فرزندان 10 ساله می توانند در بازار هرگونه بازی را تهیه کنند.
وی بیان کرد: برخی از خانواده ها گمان می کنند فرزند ما در بیرون از خانواده دوستان نابابی ندارد و دچار اعتیاد نیست و خلافی انجام نمی دهد و در منزل پشت مانیتور نشسته و یکی از بهترین افراد در آینده می شود؛ اما غافل از اینکه مسائل روحی و اخلاقی فرزندان پشت مانیتور ربوده و دستبرد زده می شود.
رییس ستاد مبارزه با بازی های غیرمجاز رایانه ای کشور افزود: باورهای فکری و ذهنی فرزندان، توجه به موارد درسی و تمرکز در درس به وسیله بازی ها از بین می رود و سبب پرخاشگری افراد می شود. کردمیهن با بیان اینکه بازی کردن بیش از 45 دقیقه تا یک ساعت سم است و حتی بازی زیاد سبب سکته نیز می شود، گفت: آموزش و پرورش در تربیت دانش آموزان باید یک کار جهادی انجام دهد و حداقل 20 دقیقه در هفته درباره کنترل و نظارت بازی ها گفته شود.
وی با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای مطرح در تولیدات بازی در آسیاست، ادامه داد: بازی های رایانه ای در آینده نزدیک تبدیل به بحران می شود.
رییس ستاد مبارزه با بازی های غیرمجاز رایانه ای کشور گفت: بنیاد در تمام استان ها اعلام آمادگی کرده است تا کارگاه های آموزشی و نمایشگاه هایی در حوزه بازی های رایانه ای برپا کند.
کردمیهن صنعت بازی های رایانه ای را نخستین صنعت پول سازی در حوزه فرهنگ دانست و گفت: گاهی تکثیر برخی از بازی ها در 16 کشور آمریکایی و اروپایی ممنوع بوده، اما در ایران با قیمتی نازل قابل تهیه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :