آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199274
تاریخ انتشار : 18 دی 1395 10:47
تعداد بازدید : 1440

درخواست همزمان 4 نهاد و اتحادیه:

اپلیکیشن های حمل و نقل باید از ما مجوز بگیرند

پس از اتحادیه تاکسیرانی، اتحادیه فناوران رایانه تهران و سازمان نظام صنفی رایانه ای، شهرداری نیز مدعی شد اپلیکیشن های حمل و نقل آنلاین باید از آنها مجوز بگیرند.

فناوران- میثم مظفر، رییس سازمان تاکسیرانی شهر تهران درخصوص فعالیت گسترده اپلیکیشن ها در موبایل گفت: قانون صراحتا اعلام کرده است که باید حمل و نقل درون شهری اعم از آژانس های خودرو و تاکسی ها زیر نظر شهرداری تهران فعالیت کند.
وی با بیان اینکه متاسفانه امنیت این آژانس های اینترنتی زیر سوال است، گفت: هیچ کس پاسخگوی امنیت و تایید صلاحیت این گونه خودروها نیست و باید پلیس و سایر ارگان های امنیتی به این مساله ورود کنند.
رییس سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان فعالیت گسترده این آژانس های موبایلی نیز گفت: نحوه جذب و فعالیت رانندگان این خودروها مشخص نیست و از آنجایی که هیچ گونه مجوز فعالیتی ندارد، لازم است ارگان های ذیربط به این مساله ورود کنند.
 خوب اما غیر قانونی
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور نیز با بیان اینکه مدیریت حمل و نقل عمومی بار و مسافر در حیطه شهرها بر عهده شهرداری ها قرار داده شده است، گفت: هر فردی که بخواهد به هر شیوه ای خدمات حمل و نقلی ارایه کند، باید با مراجعه به شهرداری مجوز بگیرد؛ لذا اگر خدمتی بدون اخذ مجوز لازم از سوی شهرداری ارایه شود، در کلیت آن مشکل وجود دارد و شامل تخلف می شود.
مسعود طبیبی در گفت وگو با ایسنا در تشریح نظر اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور درباره آژانس های اینترنتی گفت: در مجموع استفاده از این اپلیکیشین ها بسیار خوب است و با توجه به اینکه جامعه از فناوری های نوین استفاده می کند؛ لذا فارغ از مباحث امنیتی که دغدغه اتحادیه نیز هست، استفاده از این اپلیکیشن ها می تواند خدمت مناسبی باشد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه برنامه های تحت وب می تواند یک استفاده مناسب از تکنولوژی محسوب شود و برای ارایه خدمات نسبتا خوب مورد استفاده قرار گیرد.
 مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: ما با ماهیت کل این جریان مشکلی نداریم. حتی از گروه های اسنپ و تاپسی که در سطح شهر تهران کار می کنند، درخواست می کنیم تا برای رایزنی و حل مخاطرات احتمالی موجود به اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور مراجعه کنند. قطعا با رایزنی می توان راهکارهای مناسبی برای مخاطراتی که در مباحث امنیتی و شائبه های امنیتی وجود دارد، پیدا کرد.
طبیبی افزود: البته باید در برنامه های تحت وب تاکسی در مقابل غیرتاکسی به دلیل سطح خدمات بیشتری که ارایه می کند، تفاوتی وجود داشته باشد. طبیعتا تاکسی باید در اولویت باشد به ویژه اینکه درحال حاضر نوسازی مناسبی در ناوگان تاکسیرانی کشور به ویژه در شهر تهران انجام شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :