آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1992
تاریخ انتشار : 23 مهر 1390 5:51
تعداد بازدید : 499

گسترش پرونده الكترونيكي سلامت در 38 منطقه كشور

رييس مركز مديريت شبكه بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي از اجراي طرح گسترش پرونده الكترونيكي در دانشگاه هاي علوم پزشكي 38 منطقه كشور تا پايان امسال خبر داد.

روابط عمومی‌وزارت بهداشت- محمد شريعتي گفت: در اجراي اين طرح 38 دانشگاه علوم پزشكي متعهد شده‌اند در ازاي پرداخت 50 درصد هزينه‌ها، سيستم شبكه اطلاعات سلامت را در روستاها گسترش دهند.
وي افزود: در اين طرح زمينه استفاده از پرونده الكترونيكي سلامت در همه خانه‌هاي بهداشت و مراكز بهداشتي درماني روستايي مجري طرح پزشك خانواده فراهم مي‌شود و كادر بهداشتي درماني مناطق روستايي مي‌توانند از مزاياي اين پرونده به منظور خدمت بهتر به مردم استفاده كنند.
رييس مركز مديريت شبكه بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي افزود: پرونده الكترونيكي سلامت در تصميم‌گيري مسوولان در ارايه خدمات به افراد نقش مهمی‌دارد.
شريعتي گفت: پرونده الكترونيكي سلامت بر پايه جمعيت‌شناسي و تمامی‌پايه‌هاي سلامت، بيماري و عوامل مرتبط با آن تهيه می‌شود.
وي گفت: افراد در پرونده الكترونيكي سلامت بر اساس گروه‌هاي گيرنده خدمات به 400 دسته تقسيم می‌شوند و اين خدمات به صورت دوره‌اي و مداوم ارايه خواهد شد.
رييس مركز مديريت شبكه بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به طرح تكميل خانه‌هاي بهداشت در مناطق روستايي كشور نيز افزود: در اين طرح كه در همه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور به اجرا در آمده است، دانشگاه‌ها موظفند 5/2 درصد از منابع اختصاصي خود را براي تكميل خانه‌هاي بهداشت اختصاص دهند.
شريعتي يادآور شد که طرح تكميل خانه‌هاي بهداشت در مناطق روستايي تحولي بزرگ در ارايه خدمات و توسعه عدالت در سلامت ايجاد خواهد كرد.
به گفته وي، طرح تكميل خانه‌هاي بهداشت در مناطق روستايي تاكنون در استان‌هاي كوچك به پايان رسيده است و در استان‌هاي بزرگ نيز مراحل پاياني خود را طي می‌كند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :