آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199199
تاریخ انتشار : 15 دی 1395 11:30
تعداد بازدید : 658

مدیرعامل شاپرک:

پرداخت موبایلی اپل جواب نمی دهد

مدیرعامل شاپرک یکی از مشکلات اساسی استفاده خدمات پرداخت را مربوط به دارندگان دستگاه های تلفن همراه ذکر کرد و گفت: مشکل این است که نمی توانیم موبایل اپل را در این بخش استفاده کنیم؛ زیرا خدمات آنها افقی نیست و عمودی است.


فناوران- محسن قادری در دومین روز از ششمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت گفت: تغییرات استراتژی در صنعت پرداخت اجتناب ناپذیر است و باعث کاهش هزینه و افزایش درآمدها می شود.مدیرعامل شرکت شاپرک با بیان اینکه در 6-7 سال پیش یک رقابت ناسالم در حوزه کارمزدها در صنعت پرداخت اتفاق افتاده بود، دو دلیل برای آن ذکر کرد و افزود: جبران عقب ماندگی از بانکداری الکترونیک که زیرساخت اساسی شبکه پرداخت است، یکی از این دلایل محسوب می شود. وی دومین دلیل را مشکل اساسی در جذب منابع ذکر کرد و گفت: درحال حاضر این مشکل به جایی رسیده که تمام خدمات گیرندگان از شرکت های پرداخت کارمزد می خواهند. مدیرعامل شرکت شاپرک خاطرنشان کرد: درخواست هایی از همه بازیگران صنعت پرداخت و بانک دارم مبنی بر اینکه همه با هم این قطاری را که از ریل خارج شده، به ریل بازگردانیم وگرنه عایدی ای جز افزایش هزینه نخواهیم داشت. 
قادری افزود: طبق آمارهای رسمی نسبت ارزش تراکنش ها ی شاپرک به نقدینگی حدود 11 درصد و نسبت اسکناس و مسکوک به نقدینگی به کمتر از دو درصد رسیده است. وی 4 فاکتور تاثیرگذار در صنعت پرداخت را ترکیب جمعیت، رگولاتوری، توزیع ثروت و فناوری اعلام کرد. مدیرعامل شرکت شاپرک با بیان اینکه تاکنون در زمینه کیف پول کاری نکرده ایم؛ این در حالی است که تراکنش ها ی خرد در حال از بین بردن سیستم هاست، گفت: 85 درصد تراکنش ها ی ما زیر 50 هزار تومان یا معادل 50 هزار است که همه برای شارژ نیست؛ بنابراین باید یک ساماندهی روی تراکنش های خُرد صورت گیرد.قادری با بیان روند طراحی و راه اندازی سامانه جامع اطلاعات پذیرندگان و تشریح فاز اول و دوم آن، به عملیات پرداخت ها ی موبایلی در کشور پرداخت و یکی از مشکلات اساسی استفاده خدمات پرداخت را مربوط به دارندگان دستگاه های تلفن همراه ذکر کرد و افزود: مشکل این است که نمی توانیم موبایل اپل را در این بخش استفاده کنیم؛ زیرا خدمات آنها افقی نیست و عمودی است. در عین حال افزایش امنیت امکانپذیر نیست و سرورهای این شرکت در خارج از ایران قرار دارد؛ اما گوشی های آندرویید دارای قابلیت استفاده در این زمینه هستند. مدیرعامل شرکت شاپرک گفت: 40 میلیون گوشی هوشمند در ایران وجود دارد و انتظار می رود روند استفاده از این گوشی بیشتر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :