آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199195
تاریخ انتشار : 15 دی 1395 11:26
تعداد بازدید : 917

انهدام شبکه بزرگ قاچاق تلفن همراه

شبکه بزرگ قاچاق تلفن همراه در کرمان کشف و سه هزار دستگاه گوشی گران قیمت توقیف شد.


میزان- دادخدا سالاری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان اعلام کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ضربه به باندهای اصلی قاچاق کالا ماموران اداره کل اطلاعات استان کرمان پس از چندین ماه کار اطلاعاتی و عملیاتی دقیق روی یکی از باندهای بزرگ و گسترده شبکه ورود و توزیع گوشی های قاچاق در داخل کشور که به صورت سازمان یافته این اقلام را از خارج کشور وارد و در داخل توزیع می کردند، موفق شدند اعضای اصلی و محوری این باند را که در حال دپو و حمل کالاهای قاچاق بودند، دستگیر کنند و محموله های قاچاق قبل از پخش کشف و توقیف شد.
این مقام قضایی در استان کرمان درخصوص نحوه فعالیت اعضای این باند گفت: این شبکه از طریق حواله های صادره از سوی صرافی های داخلی، ارز را به خارج از کشور منتقل و از طریق ایادی خود در کشورهای حوزه خلیج فارس گوشی را خریداری و به وسیله شبکه قاچاق به کشور وارد و سپس توزیع می کردند.
وی افزود: تاکنون سه هزار دستگاه انواع تلفن همراه از متهمان کشف و توقیف شده است، همچنین 4 نفر از اعضای اصلی و محوری باند دستگیر و در بازداشت به سر می برند.
سالاری در ادامه بیان کرد: با توجه به گستردگی فعالیت این باند چندین حساب از نامبردگان که میلیاردها تومان موجودی دارد، کشف و توقیف شده است.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان اضافه کرد: با تلاش و مجاهدت سربازان امام زمان (عج) و تمرکز صورت گرفته روی باندهای کلان قاچاق، این بستر و محیط برای مجرمان و مخلان اقتصادی ناامن وغیرمطمئن خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :