آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199187
تاریخ انتشار : 15 دی 1395 11:7
تعداد بازدید : 658

گرانی نوت بوک بازار تجهیزات محافظتی را پررونق کرد

در پی افزایش قیمت کالاهای کامپیوتری و نوت بوک، بازار تجهیزات سخت افزاری محافظتی نوت بوک و تبلت و همچنین نرم افزارهای امنیتی رونق گرفت.

فناوران- کالاهایی مانند پایه های خنک کننده، کیف و کاور نوت بوک، کاور کیبورد و همچنین نرم افزارهای امنیتی در ماه گذشته بازاری پرونق داشت. به گفته فعالان بازار، گرانی بیشتر نوت بوک و تبلت در هفته ای که گذشت، رونق بیشتر بازار این کالاها را در پی داشته است؛ به طوری که انواع کاورهای محافظ به ویژه نمونه هایی که دستگاه را در مقابل ضربه و خط و خش محافظت می کنند، در بازار محبوبیت بیشتری یافته اند.
حتی محافظ های ضد ضربه برای انواع هارددیسک به بازار عرضه شده اند که قیمتی بین 20 تا 40 هزار تومان دارند.
محمدیان، یکی از فعالان بازار کامپیوتر با بیان این مطلب که کسب و کار کارکرده فروش های نوت بوک هم رونق گرفته است، می گوید: در ماه گذشته قیمت نوت بوک های کارکرده هم همپای نوسان نرخ دلار آزاد افزایش یافته و این موضوع رشد 10 تا 15 درصدی قیمت نوت بوک های کارکرده را در پی داشته است.
یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با تایید این موضوع می گوید: گرانی بیش از حد نوت بوک و تبلت موجب شده است در بازار شاهد جلب توجه به سمت نوت بوک های کارکرده باشیم و از آنجا که این نوت بوک ها بیشتر اوراق می شوند و از قطعات آنها برای تعمیر سایر نوت بوک ها استفاده می شود، بازار تجهیزات محافظتی گرم شده است.
وی درباره  بازار نرم افزارهای امنیتی هم می گوید: اگر چه در سال های اخیر و در پی افزایش آگاهی خریداران کالاهای کامپیوتری در رابطه با ویروس های اینترنتی، میزان تقاضا برای آنتی ویروس ها گرم شده است، اما گرانی نوت بوک موجب شده آن دسته از کاربران نوت بوک که توجهی به امنیت دستگاه نداشتند، حالا برای خرید آنتی ویروس اقدام کنند. به گفته کارشناسان، البته رشد تقاضا برای آنتی ویروس به دلیل رشد ویروس های کامپیوتری در کنار افزایش آگاهی کاربران کالاهای دیجیتالی نسبت به  خطر این ویروس هاست. اما رونق بازار کالاهایی نظیر پایه خنک کننده نوت بوک، کاورهای محافظتی و کیف نوت بوک و تبلت به دلیل گرانی نوت بوک و تبلت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :