آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199180
تاریخ انتشار : 15 دی 1395 10:59
تعداد بازدید : 1027

بر اساس افشاگری یکی از مدیران سابق

مدعی نمایندگی اپل در ایران، قاچاقچی بود!

مدیر وقت یکی از عاملان فروش گوشی آیفون با برند تجاری اپل که در حال حاضر با مشکل فعالیت به دلیل شکایات مردمی و تخلفات وارداتی همراه شده است، از نحوه واردات غیرقانونی هزاران تلفن همراه آیفون توسط این شرکت و نیز سایر تخلفاتی که در این مسیر انجام می شد، پرده برداشت.


ایسنا- مدیر خدمات پس از فروش یک شرکت که در زمینه فروش تلفن های همراه آیفون با برند تجاری اپل فعالیت می کرد و مدتی است به دلایل مختلف ازجمله تعدد شکایت ها از جانب مشتریان خود با عدم فعالیت روبه رو و مدیریت آن با قرار وثیقه میلیاردی از زندان آزاد شده است، از تخلف های مختلف این شرکت در واردات قاچاق تلفن های همراه آیفون پرده برداشت.
وی با بیان اینکه این شرکت از سال ۱۳۹۲ به عنوان نماینده رسمی شرکت اپل خود را معرفی کرد، در حالی که تاکنون مجوز نمایندگی رسمی این شرکت در ایران صادر نشده است، اظهار کرد: این شرکت ابتدا سایتی را راه اندازی کرد که مجوزهای قانونی لازم را نداشت و پس از آن مجبور شد سایت مربوطه را از دسترس خارج کند و سالانه به طور متوسط ۱۲ تا ۱۳ هزار دستگاه گوشی آیفون به صورت قاچاق توسط این شرکت وارد می شد.
او در ادامه افزود: تلفن های همراه قاچاق به دبی ارسال می شد و پس از آن از طریق لنج در بنادری از جمله بندر لنگه تحویل داده می شد. پس از آن بار قاچاق وارداتی به کرج می آمد و توسط باربرها به پاساژ علاءالدین تهران می رسید. نکته قابل توجه اینکه جعبه های تلفن همراه مربوطه در دبی باز و لوازم جانبی آن جابه جا می شد. مسوولان این شرکت با فردی در دبی به توافق رسیده بودند تا به جای لوازم جانبی اصلی، اجناس تقلبی قرار داده و با توجه به تعداد بالای تلفن های قاچاق وارداتی در سال، پول قابل توجهی را از این طریق به جیب بزند.
وی افزود: علاوه براین در مواردی نیز تلفن های همراه “اصطلاحاً ریفربیشد" جایگزین تلفن های همراه فعال نشده می شد تا بدین ترتیب تلفن های همراهی که مورد استفاده قرار گرفته بودند، به جای تلفن های همراهی که تا کنون فعال نشده بودند، به فروش برسند. این روند تا جایی ادامه داشت که برخی مسوولان اتحادیه صنف مخابراتی تغییر کردند و اتفافات شرکت مذکور را مورد بررسی قرار دادند تا در ادامه کار از این روند جلوگیری شود.
لازم به ذکر است که "ریفربیشد" آن دسته از گوشی هایی است که در کشور مبداء به دلیل خرابی تعمیر شده و به نام "ریفربیشد" دوباره با قیمت های پایین تر به فروش می رسند تا از این طریق خریدار نیز بداند که گوشی خریداری شده تعمیراتی بوده و توقع بالایی از آن نداشته باشد.
این فرد با بیان اینکه شرکت مذکور به دلیل قاچاق در مهرماه سال گذشته به مدت سه هفته در بازداشت به سر می برد، عنوان کرد: علاوه براین از ۲۸ مرداد ماه امسال نیز مدیر این شرکت به مدت ۷۷ روز در زندان به سر برد و در حال حاضر با قرار وثیقه ۳.۵ میلیارد تومانی آزاد شده، اما کسی به او دسترسی ندارد.
وی درباره برخی افراد که تلفن های همراه خود را به منظور تعمیر یا تعویض به شرکت داده بودند، اما اکنون به دلیل عدم فعالیت شرکت از سرنوشت تلفن های همراه خود اطلاعی ندارند، گفت: تعداد زیادی از افراد که تا خردادماه تلفن همراه خریده بودند و به مدت 5/1 سال گارانتی داشتند (یک سال گارانتی تعمیر و شش ماه گارانتی تعویض)، همچنان از سرنوشت تلفن های همراه خود آگاهی ندارند و کسی هم به آن ها پاسخگو نیست.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :